Aslan Burcunda Ay Tutulması Süper-Mavi-Kanlı Dolunay 31 Ocak 2018

Aslan Burcunda Çok Özel Bir Ay Tutulması Gerçekleşiyor

Aslan burcunda Ay tutulması 31 Ocak 2018 tarihinde, Çarşamba günü öğlenden sonra saat 16:26’da-Jupiter saatinde ve 11 derece Aslan burcunda gerçekleşiyor. Üç farklı etkisi ile çok özel bir dolunay olan Aslan burcundaki ay tutulması haritasının Yükselen-ASC noktası Ankara’ya göre 22 derece Yengeç burcunda bulunuyor, Tepe noktası ise 05 derece Koç burcunda yer alıyor.

Aslan Burcunda Ay Tutulması 31 Ocak 2018 | Natal Metafor Astroloji Rehberi by Ömer Danışman

Aslan Burcunda Ay Tutulması 31 Ocak 2018 | Natal Metafor Astroloji Rehberi by Ömer Danışman

Peki Aslan Burcunda Ay Tutulması Neden Özel ?

Aslan Burcunda Ay Tutulması 3 farklı sebepten ötürü oldukça özel görünüyor. Öncelikle Ay yörüngesinde Dünya’ya en yakın olduğu-perigee pozisyonunda bulunuyor. Bu sebeple ve %14 oranında daha parlak gözüktüğünden dolayı Süper Ay-Dolunay olarak anılıyor. İkinci olarak ise Ocak Ayı içerisinde gerçekleşen ikinci dolunay olduğu için Mavi Ay olarak isimlendiriliyor. Son olarak ise tutulma ile birlikte Ay, Dünya’nın gölge konisi içerisinden geçerken kırmızımsı bir görüntü oluşturduğu için kanlı ay olarak adlandırılıyor.

Aslında tüm bunların (süper-mavi-kanlı dolunay) görsel-algısal etkiler ve halk arasındaki deyimler olduğunu söylemek gerekiyor. Astroloji açısından değerlendirildiğinde ise olaylar biraz daha farklılaşıyor.

Ay tutulmaları güçlü farkındalık zamanlarıdır. Günlük rutinlerin ve döngülerin kırıldığı, her şeyin açığa çıktığı zamanlardır. Güneş tutulmasına ön hazırlık niteliğinde olup farkındalığımızın artmasına yardımcı olur. Bugüne kadar alınmış kararların sonuçlarını ve değişimi beraberinde getirir. Aynı zamanda karmik etkiye sahiptir, fatura ödeme vaktidir.

Ay tutulmalarını duyguların tutulması olarak adlandırabiliriz. Sonuçta çok da farkında olmadığımız bilinçaltımıza ait bilgiler açığa çıkmaktadır. Etkileri ise Güneş tutulmalarında olduğu gibi uzun ve belirgin olmasa da 1-3 Ay’a kadar hayatımızda derin ve güçlü izler bırakabilir. 6 Ay’a kadar etkileri hissedilebilir.

Aslan Burcunda Ay Tutulması’nın Genel Etkileri

Aslan burcunda Ay tutulması Kova-Aslan aksında; Güneş Kova, Ay ise Aslan burcunda olduğu sırada meydana geliyor. Yani bireysel olarak özgürlük ve eşitlik isterken, aynı zamanda güç elde etmek ve hakimiyet kurma arzusundayız. Bu durumda bilinçli isteklerimiz ile duygusal ihtiyaç ve arzularımız çatışma halinde karşı karşıya duruyorlar.

Bir yandan taleplerimizi açıkça ifade ederek göstermek, yeteneklerimizi ortaya sermek, tüm duygu birikimlerimizi aslanlar gibi haykırmak arzusundayız. Öte yandan ise mantıklı düşünmeye çalışarak, tüm bu duygu karmaşalarından kaçıp kurtularak kendimizi özgür bırakmak istiyoruz.

İlişkiler Yeniden Şekilleniyor…

Aslan burcunda Ay tutulması sırasında sekt dışı ve zor durumdaki Venüs’ün (ex-cond, yanık, 8.evde, Saturn burcundaki) Güney Ay Düğümü ile birleşmesi, Saturn’ün 7. evde durması etkisi ile birlikte ilişkilerimizde önemli değişimlerin ve karmik etkilerin yaşanabileceğini öngörebiliriz. Sürüncemede kalan, uzatmalı ya da sağlam bir temele dayanmayan bütün ilişkiler ay tutulması ile birlikte derinden sarsılacaktır. Açık bir şekilde değerlendirme yaptıktan sonra yıpranmış olan ve bitmesi gereken ilişkilerin büyük bir çoğunlukla sonlanacağını ifade edebiliriz.

Yengeç burcunun yükselmesi ile birlikte evliliklerin de tutulmalardan etkilenebileceğini belirtebiliriz. Bu durum aynı zamanda bu güne kadar ilişkilerimiz için neler yaptığımızı değerlendirmemize sebep olacak, mihenk taşı ve referans noktası olarak yerini alacaktır. Değer yargılarımızda bir o kadar değişime açık gözüküyor.

Bire bir ilişkilerin yanında arkadaş grupları arasında kopmalar, bu güne kadar birbirini iyi kötü idare etmiş insanlar arasında itiraflar ve ayrılıklar gün yüzüne çıkabilir.

Diğer bir taraftan Ay tutulması 2-8 aksında gerçekleşiyor. Bu durumda maddi konuların, yani maddi kazanç ve kayıpların yaşanabileceğini söyleyebiliriz. Özellikle bir çok kişinin yatırım yöntemlerini değiştirdiğine şahit olabiliriz. Venüs’ün de etkisi ile birlikte ekonomide daralma ve ufak çaplı krizler gündeme gelebilir.

Ayrıca pek çok arkadaşımız ve tanıdıklarımız evlerini değiştirebilir, yeni ev eşyaları alabilir veya ev kredisi çekebilirler. Taşınmalar artabilir mesela veya evden kopmalar gerçekleşebilir, gündelik toplantılar ile birlikte grup faaliyetlerinin, organizasyonların veya partilerin sayısı artabilir.

Tutulma zamanları 6 aylık döngülerin kırılması ve kopması anlamına geldiği için genel olarak olumsuz değerlendirilir. Sonuç olarak ışıkların görünümü kısa bir süre de olsa tutulma sırasımda engelenmektedir. Fakat, elbette sürekli negatif etkiler olacak değil, pozitif olabilecek etkileri de yakalamak gerekir.

Pozitif anlamda baktığımızda, toplum önünde kendimizi daha çok ifade etme dürtüsüne artık kulak verebiliriz; yeteneklerimiz ile birlikte kendimizi daha fazla ortaya koymak isteyebilir, bireysel ve gruplar içerisindeki performanslarımızı arttırabiliriz. Hangi konuda yetenekli iseniz bu yeteneğinizi açıkça ortaya koyabilirsiniz. Bu yeteneklerinizden ve akıllıca yapacağınız yatırımlardan (potansiyel olarak) güzel ve sağlam kazançlar elde edebilirsiniz.

Aslan burcunda Ay tutulması etkilerini halihazırda veya yaklaşık bir hafta öncesinden itibaren hissetmeye başlamış olabilirsiniz. Önümüzdeki 1 ay yoğun olmak üzere bu etkileri 6 ay süresince de deneyimleyip gözlemleyebiliriz.

Hangi Burçlar Daha Çok Etkileniyor…

Özellikle Yengeç, Oğlak, Kova ve Aslan burçlarının (ve Yükselen Burçları bu burçlarda olanların) bahsettiğimiz Ay Tutulması etkilerini daha fazla hissedeceğini söyleyebilirim. Boğa, Terazi ve İkizler burçları ise Ay Tutulması’ndan ikinci dereceden etkilenecekler.

Değişim ve dönüşümün temsilcisi Akrep’ler ve Yükselen Akrepler ise nisbeten daha şanslı görünüyor.

Değerli ilişkilerimizi güçlendirdiğimiz, kendimizi en güzel şekilde ifade edebildiğimiz, gereksiz her şeyden kurtulduğumuz ve yeteneklerimizi en iyi şekilde ortaya koyabildiğimiz bir Dolunay-Ay tutulması süreci bizimle olsun.

30.01.2018
Ömer Danışman,
ISAR CAP Astrologer
Dip.GB, Master Class Seviyesi
Johannes Kepler Enstitüsü, Enerji Astrolojisi Eğitmen Seviyesi

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.