Aslan Burcunda Yeniay ve Burç Yorumları 23 Temmuz 2017

Aslan Burcunda Yeniay ve Genel Etkileri

Aslan burcunda yeniay 23 Temmuz 2017 tarihinde, Pazar (Güneş) günü öğle vakti saat 12:45’de Jupiter saatinde gerçekleşiyor. Aslan burcunun başlangıcında 0 derece 44 dakikasında gerçekleşecek bu Yeniay’ın Ankara’ya göre çıkartılan haritasının Yükselen-ASC Noktası 24 derece Terazi burcunda, Tepe Noktası ise 28 derece Yengeç burcunda yer alıyor.

 

Aslan Burcunda Yeniay ve Burç Yorumları 23 Temmuz 2017 | Natal Metafor

Aslan Burcunda Yeniay ve Burç Yorumları 23 Temmuz 2017 | Natal Metafor

 

Aslan burcunda gerçekleşecek ‘Muhteşem’ bir yeniay ile karşı karşıyayız. Ancak Yeniay’ın muhteşem olması onun her zaman iyi sonuçlar üreteceği anlamına gelmese de etkileri itibariyle oldukça güçlü ve belirgin olacaktır.

Burçların ilk dereceleri her zaman daha dikkat çekici ve önemlidir. O burca ait tüm özellikleri güçlü bir şekilde ifade eder ve toplum içinde de etkilerini gösterir. Bu durumda, özellikle Aslan burcunun ilk derecelerinden bahsediyorsak; güç, gösteriş, güç gösterileri, sahneler, lüks yaşam, lüks eşyalar veya ortamlar hayatımızda daha belirgin hale gelecektir ve bunlar üzerinden belki de çevremizde büyük rekabetlere şahit olacağız.

Mars’ın da Yeniay derecesine oldukça yakın durması, ilgili konular üzerinden güçlü bir mücadele, savaş-rekabet veya çatışma gibi unsurların oluşabileceğini gösteriyor. Yani bire bir ilişkilerimiz, ortaklarımız veya maddi imkanlar sebebiyle yeniayın güzel olan etkilerinin (ara ara) negatif yönde de etkilenebileceğini ifade edebiliriz. Eğer gruplar içerisindeki tepkilerimize dikkat etmezsek bire bir ilişkilerimiz veya maddi imkanlarımız zarar görebilir.

Yükselen’in Terazi burcunda olması ile ikili ilişkilerimiz oldukça önem kazanıyor. Jupiter’in de Terazi burcunda yer alması ile bire bir ilişkilerimiz üzerinden, uyum ve denge aracılığıyla ufuklarımızın ötesine geçebileceğimizi ve daha fazla zenginleşeceğimizi anlayabiliyoruz. Bu yeniay sürecinde başlatacağımız olaylarda dengeyi sağlama becerimiz oldukça önemli olacaktır. Özellikle Venüs’ün de 9.evde (Jupiter’in 1.evde) yer alması ile birlikte dünya görüşü, din-inanç tercihleri ve toplum onayı gibi sebeplerle yapılan sözlü ve yazılı paylaşımlar ani tepkilere ve sürpriz karşıtlıklar yaşamanıza sebep olabilir.

Özellikle arkadaş grupları, grup etkinlikleri ve toplantılar aracılığı ile kişisel olarak sizi ileriye götürecek, iç dünyanızı ve düşüncelerinizi değiştirebilecek güçlü insanlarla bir araya gelme fırsatı bulabilirsiniz. Fakat, Güney Ay Düğümü’nün Kova’da olduğunu da düşünürsek, grup gösterileri ve halkın toplu olan icraatleri sizin için kayıplar da getirebilir. Bence tanıdığınız-bildiğiniz insanlarla, küçük gruplar içersinde ve kendi arkadaş çevrenizde yer almanız ve bu alanlarda ilerlemeniz daha faydalı olacaktır.

Ülkemiz ve Hayat Üzerine Etkiler

Haritaya baktığımızda Aslan Burcunda Yeniay’ın gündüz vakti öğle saatlerinde gerçekleştiğini görüyoruz. Haritadaki gündüz gezegenleri (oldukça) iyi durumda olmasın karşılık (Güneş ve Jupiter hayz durumundalar). Gece gezegenlerinin tamamının kötü durumda olduğunu görüyoruz (Ay, Venüs, Mars ve ek olarak Merkür ex-cond durumdalar).

Bu şartlarda günlük yaşamımızda dışarıdan muhteşem görünen Aslan burcunda yeniay etkilerinin, aslında  iç dünyamızda rahatsızlıklar da yaratabileceğini söyleyebiliriz. Yani gösterişli gelecek planları, lüks davetler ve yüklü harcamalar bizi ne kadar güçlü gösterse de; iç dünyamızı endişeler, huzursuzluk, yüzeysel ilgi-şefkat gibi durumlar üzerinden etkileyebilir ve bizim birşeylerin eksik kaldığı hissine kapılmamızı sağlayabilir.

Yani görünürde güçlü, lüks, gösterişli veya pahalı gibi görünen olayların etkinlikleri iç dünyamızı (bizi) bir ölçüde yıpratabilir.

Ülkemiz açısından bakıldığında ise bu yeniayın önemli etkilerinin olabileceğini görüyoruz. Vatana, millete ve devlet olarak ikili ilişkilerimize ait konular büyük ölçüde gündemimize taşınabilir. Özellikle devlet anlaşmaları bu süreçte büyük önem arz ediyor. Yeni anlaşmalar imzalanabilir ve yeni ortaklıklar kurulabilir.

Bunu biraz açmak gerekirse; Yeniay ASC derecesinin (ve tabi Şans Noktası’nın) Türkiye’nin natal Saturn-Merkür kavuşumu üzerinde bulunması ve mevcut Yeniay’ın (wholesign) 2.evin ilk derecelerinde gerçekleşmesi ile ülkemizin yeni kaynaklar, gelirler ve destekler elde edebileceğini söyleyebiliriz.

Bunun yanında eski anlaşmalar ve ortaklıklar sonlandırılabilir, özellikle maddi gerekçelerle yeni ortaklıklar-müttefiklikler ve anlaşmalar gündeme gelebilir.

Son olarak borsa ve yatırımların da yeniay ile birlikte oldukça hareketleneceğini düşünüyorum. Sonuçta para görünür durumda ve eğer negatif etkiler oluşmazsa bu ay içersinde borsanın rekorlar kırabileceğini düşünüyorum.

Aslan Burcunda Yeniay için Burç Yorumları ve Önemli Tarihler (⊗)

Burcunuza (Yükselen veya Güneş burcunuza) göre Aslan burcunda yeniay etkilerini, burç yorumlarımı ve tarihli tavsilerimi aşağıda detaylı olarak okuyabilirsiniz. Belirtilen tarihler her burç için seçilmiş tarihler olup, farkındalığı arttırmak amacıyla verilmiştir.

Daha fazla tarihleme yapılabilir. Fakat, ayrıntılı ve kişiye özel doğru değerlendirme yapabilmek için doğum bilgilerini kullanmak daha doğru olacaktır.

Eğer yükselen burcunuzu veya doğum haritanızı bilmiyorsanız. Benimle iletişime geçip;  rektifikasyon, doğum haritası analizi ve yıllık öngörüm ile ilgili danışmanlık hizmetlerimden faylanabilirsiniz.

Yükselen Koç ve Koç Burcu:

Yeniay ile aşk hayatınız ve ilişkileriniz üzerinden önemli etkiler alacaksınız. Yepyeni bir aşk hayatına başlayabilir (bu kişi yakın çevrenizden biri olabilir) veya mevcut ilişkinizde yepyeni bir perde açabilirsiniz. Eşiniz veya partneriniz ile keyfili diyaloglar kurabileceğiniz bir zaman dilimindesiniz ve ilişkiniz üzerinden kısa seyehatlere çıkabilirsiniz. Eğer çocuğunuz varsa onlar üzerinden de yep yeni gelişmelere şahit olabilirsiniz. Koçlar için kendini gösterme zamanı ve sahne bu ay (Aslan’ların yanında) büyük ölçüde sizin diyebilirim.

29 Temmuz Cumartesi sabah saatlerinde ilişkileriniz için keyifli zamanlar olabilir. Sürprizler’e de hazırlıklı olun.

Yükselen Boğa ve Boğa Burcu:

Evinizde yeni düzenlemeler yapabilir, evde davetler verebilirsiniz. Özellikle iş arkadalarınıza ev ortamında bir araya gelebilir, (gönül) zenginliğinizi ve yeteneklerinizi davetlilere göstermek isteyebilirsiniz. Fakat, günlük yenilikler, değişken koşullar ve fazla hareket sağlık sorunları yaşamanıza da sebep olabilir.

27 Temmuz Perşembe sabah saatlerinde elinize maddi imkanlar geçebilir. Satış için uygun zamanlar olabilir, şansınız oldukça yüksek.

Yükselen İkizler ve İkizler Burcu:

Yeniay ile birlikte aşk hayatınız, keyifler sevgi ve uyum gibi kavramlarda gelişmeler yaşayabilir ve kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. Ancak 25 Temmuz tarihinde ikili ilişkileriniz üzerinde oluşacak büyük gerilimi uygun bir biçimde atlatabilirseniz, ertesi gün her şeyin daha iyiye gittiğini farkedebilirsiniz. Bu gün yine karmik bir kişiyle karşılaşabilir ve karşıtlıklar yaşayabilirsiniz.

25 Temmuz tarihinde sabah saatlerinde daha hassas olacaksınız, ikili ilişkileriniz üzerinden güçlü gerilimler yaşayabilirsiniz. Önemli kararlarınızı bir gün sonrasına veya daha sonraya ertelemenizde fayda var. Fakat, 13 Ağustos’tan (Merkür Gerilemesi’nden) çok daha önce kararlarınızı kesinleştirmelisiniz.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burcu:

Maddi kaynaklarınız ile ilgili yepyeni gelecek planları gündeme gelebilir, yepyeni bir göreve de başlayabilirsiniz. Evinizle ilgili veya aile hayatınızda gözden kaçırdığınız durumlar olabilir. Yeteneklerinizi kullanmak, sergilemek ve ortaya koymak için uygun zamanlar.

1 Ağustos Salı günü kendinizi toplum önünde ifade etmek ve mevcut yeteneklerinizi ortaya koymak isteyebilirsiniz.

Yükselen Aslan ve Aslan Burcu:

Yeniay ile birlikte kişiliğiniz ile oldukça ön plana çıkıyorsunuz. Yaptığınız herşey ayan beyan toplum önünde görünür olacak. Kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebileceğiniz bir süreç içersindesiniz. İlişkileriniz veya ortaklıklarınız ile ilgili önemli kararlar alabilir. Önemli belgelere imza atabilirsiniz. Fakat, imzalayacağınız belgelere ve anlaşmalara bu dönemde dikkat edin. Farkında olmadığınız, göremediğiniz aldatmacalar olabilir.

17 Ağustos Perşembe günü sizi ileriye taşıyacak ve belki de maddi açıdan destek olacak kadersel birisi ile karşılaşabilirsiniz.

Yükselen Başak ve Başak Burcu:

Yeniay ile birlikte Başak burçları için yaşam biraz daha sorgulanır hale gelebilir. İdeallerinizi belirlemek-netleştirmek amacıyla  fazla kafa yorabilirsiniz. Ayrıca, bir süre ev ve iş arasındaki dengeyi kurmakta zorlanabilirsiniz. Pozitif anlamda ise iş yeri veya kariyeriniz aracılığı ile yepyeni gelir kaynakları, prim veya ödül potansiyeliniz bulunuyor.

26 Temmuz Çarşamba gününden itibaren daha net düşünmeye ve daha pratik-hızlı kararlar almaya yeniden başlayabilirsiniz. Ancak, tüm önemli kararlarınızı 13 Ağustos’taki Merkür gerilemesinden önce almanızı tavsiye ederim. Bu gerileme sizin geçmişte yaşadığınız olaylarla bağlantı kurmanızı sağlayacaktır.

Yükselen Terazi ve Terazi Burcu:

Yeniay sizi ve ilişkilerinizi oldukça güçlü bir biçimde etkileyecek. Populerliğiniz daha fazla artabilir. Medya ve yayın organları aracılığı ile daha görünür olabilirsiniz. Arkadaşlarınız ile birlikte oldukça lüks mekanlarda bulunabilir ve uzak-yakın dostlarınızla saatlerce uyumun ve dengenin eşliğinde sohbetler yapabilir, zeki insanlarla biraraya gelebilirsiniz. Ayrıca, tüm bunların yanında (yurt dışına) kısa bir aşk seyehati de imkanlar dahilinde bulunuyor.

Fakat, genel görünüm iyi olsada yeniay sürecinde tüm bu ilişkileriniz biraz yüzeysel kalabilir. Özellikle bu dönemde söylediklerinize ve yayınladıklarınıza dikkat etmelisiniz. Çünkü söylemleriniz ve takındığınız tavır yüzünden karşıtlıklar ya da ayrılıklar da yaşayabilirsiniz.

24-25 Temmuz tarihlerinde özellikle Pazartesi ve Salı gecesi ilişkileriniz üzerinden negatif etkiler deneyimleyebilirsiniz. Tüm yaşananlara rağmen kendinizi daha değersiz hissedebilir veya duygusal olarak negatif etkiler ya da ayrılıklar yaşayabilirsiniz.

Yükselen Akrep ve Akrep Burcu:

Yeniay ile birlikte biraz huzursuzluk hissedebilirsiniz. İmajınızı değiştirebilir, kendinizle ilgili cesur değişimler veya yenilikler yapabilirsiniz. Bunun yanında yeniay sürecinde mevcut işinizden ayrılabilir, iş değiştirebilir veya yepyeni bir işe başlayabilirsiniz. Fakat, oluşacak bu yeni durum sizi maddi açıdan biraz zorlayabilir. Bir süredir kısıtlı olan kaynaklarınız sebebi ile bankalar ile zorluklar yaşayabilirsiniz. Bu sebeple toplum önünde biraz hırçın davranabilirsiniz.

26-27 Temmuz Perşembe günü kendinizi daha güçlü, fakat başkalarının arkasında görünmez veya biraz da aciz hissedebilirsiniz.

Yükselen Yay ve Yay Burcu:

Yay burçları sorumluluk aldıkları bir dönemden geçiyorlar. Yeniay ile birlikte eşinizle ve partneriniz ile olan ikili ilişkileriz veya arkadaş grupları içerisindeki bazı kimseler üzerinden test edilebilirsiniz. Bir çok kişi ile bir araya gelip gruplar içersinde keyifli vakitler geçirebileceğiniz bir dönemdesiniz. Özellikle farklı kültürden insanlarla biraraya gelebilir ve uzak seyehatlere çıkabilirsiniz. Yine ek olarak yüksek öğrenim ve eğitim alanlarında kendiniz için yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Bu süreçte gelecek planlarınızda köklü değişimler yapmak durumunda kalabilirsiniz.

1 Ağustos Salı günü özellikle gelecek planlarınız ve sağlığınız büyük ölçüde etkilenebilir. Bu durum ilişkilerinizi etkileyebilir.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burcu:

Yeniay ile birlikte kariyerinizde köklü değişimler yaşayabilirsiniz. Yeni yatırımlar yapabilir veya bazı krizlerle müdacele etmek durumunda kalabilirsiniz. Evinizi ve gelecek planlarınızı değiştirmek isteyebilirsiniz. Zorlayıcı bir dönüşüm sürecindesiniz ve toplum önündeki statünüz değişiyor. Saturn’ün Yay burcundaki geri hareketi sizi olumsuz yönde etkiliyor olsa da aslında inandığınız değerler ve inançlarınız test ediliyor. Biraz sabır göstermenizde fayda var.

26 Temmuz Çarşamba akşam saatlerinden itibaren daha net kararlar alabilir, yurt dışından iş anlamında destekler bulabilir veya yaptığınız işlerle kabul görebilirsiniz.

Yükselen Kova ve Kova Burcu:

Bu dönemde kendinizi, çok fazla grubun içerisine girmiş ve dağılmış hissedebilirsiniz. Ayrıca, gruplar ve tanımadığınız insanlar size pek fayda sağlamıyor da olabilirler. Bu sebeple bünyeniz yorgun ve bitkin düşmüş olabilir. Yine de yeni insanlar tanıyıp bire bir ilişkilerininizi güçlendirmek istiyorsunuz. Yeniay ile birlikte yurt dışı veya yüksek öğreniminizle bağlantılı olarak ikili ilişkileriniz etkilenebilir. Ayrıca, mevcut ilişkiniz üzerinden yepyeni bir sayfa açılabilir veya bu ilişkinizi farklı bir boyuta taşıyabilirsiniz. Son olarak ise yepyeni biri ile tanışabilir, yeni bir aşk yaşayabilir veya ilişkiniz üzerinden sözlü çatışmalar yaşayabilirsiniz.

24 Temmuz Pazartesi akşam saatlerinde ikili ilişkileriniz, aşk ilişkiniz veya varsa çocuğunuz ile ilişkileriniz üzerinden bazı problemler ve ayrılıklar yaşayabilirsiniz.

Yükselen Balık ve Balık Burcu:

Günlük rutinleriniz ve sağlığınız açısından yepyeni gelişmeler gündeminize gelebilir. Bankalar, miraslar ve yatırımlar üzerinden yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Özellikle ilişkileriniz üzerinden bir değişim sürecine giriyorsunuz ve bu dönemde sağlığınıza biraz daha dikkat etmeniz gerekiyor. Bağımlılık yapabilecek şeylerden uzak durmalısınız. Ayrıca bu dönemde atacağınız imzalara da dikkat etmelisiniz, detayları gözden kaçırabilirsiniz.

7-9 Ağustos tarihleri arasında sağlığınıza özellikle dikkat etmelisiniz.

Keyifli gruplar içersinde yeraldığımız, güzel paylaşımlarda bulunduğumuz bir yeniay süreci bizimle olsun.

20.07.2017, Kocaeli, Ömer Danışman -ISAR CAP

Leave a Reply