Balık Burcunda Dolunay ve Burç Yorumları 6 Eylül 2017

Balık Burcunda Dolunay ve Genel Etkileri

Balık burcunda dolunay 6 Eylül 2017 tarihinde, Çarşamba günü (Merkür’ün etkisi altında) saat 10:02’de-Jupiter saatinde ve 13 derece Balık burcunda gerçekleşiyor. Dolunay haritasının Yükselen-ASC noktası Ankara’ya göre 27 derece Terazi burcunda bulunuyor, Tepe noktası 01 derece Aslan burcunda yer alıyor.

Balık Burcunda Dolunay ve Burç Yorumları 6 Eylül 2017 | Natal Metafor

Balık Burcunda Dolunay ve Burç Yorumları 6 Eylül 2017 | Natal Metafor

Balık burcunda dolunay ile birlikte tutulma mevsiminden de çıkmış bulunuyoruz. Fakat, önümüzdeki bu dolunay ile birlikte, 21 Ağustos tarihinde gerçekleşen Aslan burcundaki Güneş Tutulmasının nihai sonuçlarına özgü başka bir mesafe taşı (milestone) daha karşımıza çıkıyor olacak. Zira 03 Eylül tarihinde Mars’ın tutulma derecesine tetik etkisi ile birlikte daha önceki yazımda belirttiğim etkilerin bir kısmını özellikle Amerika, dünya ve ülkemiz üzerinden gözlemlemiş bulunuyoruz. Bence ikinci tetikleme etkisi ya da farklı bir mesafe taşı yine Balık burcu dolunayı ile birlikte ele alınabilir.

Balık burcunda gerçekleşecek ve Neptün ile yakın (açısal) ilişkide olan bu özel dolunayın etkilerine baktığımızda; başlangıçta oldukça gösterişli, sıradışı, fantezi ve hayal dünyamızı zorlayabilecek bir dolunay süreci geçireceğimizi söyleyebilirim.

Bu dolunayın etkisinde hepimiz adeta büyülenmiş gibi hissediyor olacağız. Günlük hayatımız üzerindeki etkileri; ilişkilerimiz üzerindeki pembe hayaller, rüya gibi görülen ilişkiler, dağılma-karmaşa-aldatılma temaları, etki altında kalma-kandırılmalar, dolandırıcılıkta artışlar, iş kayıpları, yoğun ve gerçekçi rüyalar, fantezilerde artış olarak deneyimleyebiliriz.

Özellikle iş dünyasında kimi insanların rüyalarını gerçekleştirdiklerine tanık olabilir, kimi insanların ise büyük kayıplar yaşadıklarına şahit olabiliriz.

Genel olarak halkın ve dünyevi yaşamın temsilcisi olarak görülen Ay’ın, Neptün ile birlikte olmasından dolayı bilinçaltımız ve hayal dünyamız oldukça zengin olacaktır. Ek olarak, yükselen yöneticisi Venüs’ün Aslan burcunda yer aldığını düşünürsek; sinema sektörü, sahne sanatları, filmler, resimle alakalı işler-sergiler ve konserler bu dönemde günlük rutinlerimizin önemli bir bölümünü kapsayabilir. Tüm sanat dalları ve özellikle görsel sanatlar için güzel bir dönem. Yani, bilinçaltımızı ve vizyonumuzu oldukça zenginleştireceğimiz ve genişletebileceğimiz bir süreç içersinde bulunuyor olacağız.

Fakat, dolunay’ın Ankara’ya göre çıkartılan haritasına göre 6-12 ekseninde gerçekleşmesiyle negatif anlamda önemli ölçüde iş kayıpları da ortaya çıkabilir. Yeni fakat belirlenemeyen hastalıklar, salgınlar, zehirlenmeler, toplu intihar olayları veya toplu ölümler (soykırımlar) dünya üzerinde oldukça büyük etkiler oluşturabilir. Ayrıca, günlük piyasalarda ve iş dünyasında belirsizlikler oluşabilir. Bunun yanında hiç beklenmeyen gizli ilişkiler ve ortaklıklar günyüzüne-ortaya çıkabilir.

İlişkiler-Diplomasi-Denge-Ortaklıklar ve Ülkemiz Açısından Etkiler

Özellikle ilişkilerin sınandığı, diplomasinin, denge ve ortaklıkların daha fazla önem kazandığı, birlik gücünü sahnede görebileceğimiz bir dolunay süreci bizleri bekliyor.

Birinci ve sekizinci evin yöneticisi Venüs Aslan burcunda ve (temel açılar anlamında) açısız bulunuyor. Ankara’ya göre çıkartılan haritada Terazi burcunun yükselmesi ve Jupiter’in de etkisi ile ortaklıklarımızdan ve ikili ilişkilerimizden görünürde-kısmen faydalar sağlayabileceğimizi söyleyebiliriz. Fakat nihayetinde görünürde öyle gözüküyor olacaktır, görünüşe göre hareket etmemek akıllıca olacaktır.

Bu dönemde bireysel veya ülkemiz açısından gerçekleştireceğimiz ortaklıklarla görünürde iki temel etkiyi beklememiz yerinde olabilir. Çok karlı gibi görünen ilişkiler kurup bunları herkese ilan etmek isteyebiliriz. Fakat tam da bu sebeple tamamen ortağımıza bağımlı olarak hareket etmek zorunda kalıp, süpriz olaylar ve etkiler altında kalabilir, beklemedik ve ani kayıplar yaşayabiliriz.

Ankara’ya göre çıkartılan haritaya baktığımızda Venüs’ün Aslan burcu ve 11.ev etkisi ile birlikte, ülkemizin ve müttefik olduğu devletlerin görünürde birlikte güçlü gibi görünüp, uygulamada birbirlerini desteklemediğini ve yalnız bıraktıklarını görebiliriz. Bunun yanında Uranüs’ün batı ucu-DSC noktasına yakın bulunması ve buradan Merkür’e üçgen açısı ile birlikte, özellikle yurtdışındaki yabancı ortaklarımızdan veya düşmanlarımızdan ani beklenmedik olaylar, şaşırtmacalar ve ihanetler gibi etkilere şahit olabiliriz.

7. ev yöneticisi Mars’ın 12.evde Başak burcunun başlangıcında 0 derecede bulunması ile birlikte, özellikle birebir ilişkide olduğumuz ortaklarımızın, müttefik ya da düşmanlarımızın arkamızdan işler çevirmesi olasılığını göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Bu durumları ayan-beyan karşımızda görsek de yine çeşitli aldatmalar ve ikili söylemlerle bu durumların üstü örtülmeye çalışılabilir, karmaşa çıkarılabilir.

Tüm bunlara ek olarak, 6.ev vurgusu ve Jupiter etkisi ile bu dönemde ordumuz yakın komşularımızdaki olaylar sebebiyle harekete geçebilir. Halihazırdaki müttefiklerimizden ise beklenmedik ve sarsıcı tepkiler görebiliriz. Ayrıca, güçlü 11.ev vurgusu ile birlikte yeni topluluklar, siyasi oluşumlar, gruplar ve organizasyonlar bu dönemde çoğalabilir ve yeni kimlikler ile ortaya çıkabilir.

Özellikle dünya üzerindeki toplumlar ve halk üzerinden toplu ölümler gündeme gelebilir. Deniz-okyanus kenarındaki yerlerde, adalar ve etrafı denizlerle çevrili kara parçalarında toplu bir yıkıma şahit olabiliriz. Merkür’ün Güneş Tutulması’nın gerçekleştiği 28 derece Aslan burcundaki durağan pozisyonu, haritada 12.ev ile birlikte 9.evi yönetmesi uluslararası areneda gerçekleşebilecek bu tarz olayları (güneş tutulması Amerika’da gözlemlendiği için özellikle ABD merkezli veya civarında oluşabilecek olayları) doğrular nitelikte görünüyor.

Kısaca Burçlar Üzerinden Yorumlar

Burçlar açısından kısaca (Yükselen/Güneş burcu olarak) ele alındığında ise ;

Özellikle Terazi, Oğlak, Koç ve Yengeç burçlarının bu dönemde yeni başlangıçlara hazırlıklı olmaları gerektiğini söyleyebilirim; ilişkiler, ev-aile, kariyer konuları üzerinden yeni başlangıçlar gündeminize gelebilir. Yeni başlangıçlar ile birlikte değişim kapıda görünüyor.

Öte yandan Balık burcu-Yükselen Balık’lar ile birlikte, Başak, İkizler ve Yay burçları için bu dolunay süreci bir farkındalık, gözlem ve tamamlanma süreci olacaktır. İkili ilişkilere ve yaşayacağınız tartışma ve karşıtlıklara dikkat etmenizi öneririm. Olaylar büyüleyici gibi gözükse de hiç hesapta olmayan sürprizler yaşanabilir, düşündüğünüz ve planladığınız işler bambaşka bir şekilde sonuçlanabilir. Aldatılmalar ve dolandırıcılık gibi olaylara karşı tedbirli olmanızda fayda var.

Kova ve Aslan burçları maddi kaynaklarında dalgalanmalar yaşayabilirler. Kazanç ve kayıp durumları ile yüzleşmek durumunda kalabilir. Boğa ve Akrep burçları iş-kariyer dünyaları ve arkadaş grupları aracılığı ile sahne alıyorlar. Kariyer ile ilgili değişimler; proje-iş değişimleri, işten çıkarmalar, kural değişimleri gündeme gelebilir. Mevcut arkadaş çevrelerini değiştirebilir, yeni arkadaş gruplarına veya klüplere katılmak isteyebilirler.

Eğer yükselen burcunuzu veya doğum haritanızı bilmiyorsanız. Benimle iletişime geçip;  rektifikasyon, doğum haritası analizi ve yıllık öngörüm ile ilgili özel veya genel sorunlarınıza yanıt almak üzere danışmanlık hizmetlerimden faylanabilirsiniz.

Diplomasinin daha yoğun yaşandığı, barış ve huzurun hayatımıza aktığı, hayallerimizi gerçeğe dönüştürebileceğimiz bir dolunay süreci bizimle olsun.

04.09.2017, Kocaeli

Ömer Danışman, ISAR CAP (Danışman Astrolog)

 

 

 

Leave a Reply