Balık Burcunda Yeniay ve Etkileri 17 Mart 2018

Balık Burcunda Yeniay ve Sonların Başlangıcı

Balık burcunda yeniay 17 Mart 2018 tarihinde Cumartesi saat 16:11’de gerçekleşiyor. 26 derece Balık burcunda gerçekleşen Yeniay’ın Ankara’ya göre çıkartılan haritasında Yükselen-ASC Noktası 24 derece Aslan burcunda bulunuyor, Tepe Noktası ise 18 derece Boğa burcunda yer alıyor.

Balık Burcunda Yeniay Haritası 17 Mart 2018 | Natal Metafor Astroloji Rehberi

Balık Burcunda Yeniay Haritası 17 Mart 2018 | Natal Metafor Astroloji Rehberi

Balık burcunda yeniay temalarına baktığımızda artık zodyak kuşağının son burcuna gelmiş olduğumuzu görüyoruz. Astroloji’de yeniyıl Koç burcu ile başladığı için yılın son bölümü Balık burcu ile ifade edilir. Balık burcu tüm burçların deneyimlerini (ve tüm yılın etkilerini) içerisinde barındıran, evrenselliği simgeleyen bir burçtur. Yeniay bu senenin artık sonuna geldiğimizi gösteriyor; hem yılın sonuna geldiğimizi hem de yeni bir döngü için tohum atmamız-hazırlık yapmamız gerektiğini ifade ediyor.

Kayıplar ve Kriz Yaratan Durumlar Gündeme Gelebilir…

Yükseleni Aslan burcu olan gökyüzü haritasına baktığımızda Balık burcundaki yeniayın 8.evde gerçekleştiğini görüyoruz. Bu durum elimizde olmayan sebeplerden ve kontrol edemediğimiz faktörlerden dolayı hayatın bir çok alanında krizler ve sonlanmalar yaşayabileceğimizi ifade ediyor. Yani, Balık Burcunda Yeniay’ın bizleri duygusal açıdan güçlü bir biçimde dönüştüreceğini söyleyebilirim. Özellikle de kendimizi bireysel olarak ifade etmek, olayları kontrol etmek, sahne almak ve yaratıcılığımızı ortaya koymak istediğimizde bunlar bizi çok farklı yerlere götürebilir, büyük kayıplar ve krizler yaşamamıza sebep olabilir.

Yeniay’ın dispozitörü Jupiter’in 4. evde Akrep burcunda bulunması ile oluşacak bu durum-kriz ve sonlamalar sonucunda kendimizi güvende hissettiğimiz yerleri değiştirebileceğimizi, evlerimizi taşıyabileceğimizi, mevcut yatırımlarımızı sonlandırabileceğimizi, hedeflerimiz ile birlikte hayatımızdaki pek çok öğeyi kökünden değiştirmek durumunda kalabileceğimizi gösteriyor. Gerçekleşecek olaylar genel olarak ikili ilişkilerimizi, ortaklıklarımızı, yatırımlarımızı, kaynaklarımızı, vatan-millet-sınırlarımız ile ilgili meseleleri ve ev-aile hayatımızı da derinlemesine etkileyebilir.

Kendi dünya görüşümüzü açıklamak, fikirlerimiz üzerinden fanatik ve inatçı tavırlar takınmak, mücadele etmek, kıskançlık yapmak ve ani tepkiler vermek bizi oldukça zor durumlara sokabilir.

Kiron’un Balık Burcunda Yeniay derecesine yakın durması, Mars’ın ise yeniay’a yukarıdan sert-kare açı ile bakması sonucunda gelişebilecek olayların ilk anlarında bizi daha fazla yıpratabileceğini söyleyebilirim. Kazalara, vurmalar ve çarpmalar hazırlıklı olmak gerekiyor. Bunun yanında Saturn-Venüs karesi ile ilişkileriniz test edilebilir; sağlam olmayan ikili ilişkilerde-iş ilişkilerinde kopmalar görülebilir.

Son olarak ünlü kimselerin, yakınlarımızın, akrabalarımızın ölüm haberlerini alabiliriz. Kayıplarımız artabilir, miras konuları gündeme gelebilir ve maddi kazanç-kayıplar yaşayabiliriz.

Fakat, tüm bu etkilerden nasıl kaçınabiliriz ? Olayların etkilerini nasıl hafifletebiliriz ? Peki hep negatif etkiler mi mevcut? Pozitif etkiler neler olacak biraz da bu soruların yanıtlarını arayalım.

Pozitif anlamda Yeniay’ın etkileri nasıl olacak?

Balık burcunda yeniayın bir çok negatif anlamı-potansiyeli bulunsa da pozitif anlamda belirgin etkileri de olacaktır. Bu süreçte özellikle akışta kalmak, esnek davranmak, değişime hazır olmak ve direnmemek daha yerinde davranışlar olarak tercih edilebilir. Sakin, tedbirli ve değişime hazırlıklı olmak fayda sağlayabilir.

Hayatınızdaki bazı temaları değiştirmek istiyorsanız size özellikle önümüzdeki bir kaç günün tam sırası olduğunu söyleyebilirim. Sonlandırmak istediğiniz projeleri, bitirmekte tereddüt ettiğiniz yatırımlarınızı, kötü giden ilişkilerinizi ve alışkanlıklarınızı bu süreçte kolayca sonlandırabilirsiniz (Belki de sonlandırmaya daha bir kaç gün öncesinden başladınız bile). Hoşunuza gitmeyen huylarınızı değiştirebilir ve bağımlısı olduğunuz alışkanlıklarınızı bırakabilirsiniz. Sigara, alkol, uyuşturucu ve her türlü bağımlılıktan kurtulmak için bu sürecin güzel bir fırsat olduğunu söyleyebilirim.

Öte yandan ev, gayrimenkul ve arsa gibi konular üzerinden kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz. Finansal konular ve miras konuları gündeme gelebilir, beklemediğiniz yerlerden (borsa-miras) kazanç elde edebilirsiniz.

Hayal gücünüzü daha etkin kullanabileceğimiz bir dönem içerisinde olacağız. Yeni keşifler-buluşlar yapabilir veya araştırdığımız konularda daha önce farkına varmadığınız noktaları daha kolay görebilirsiniz. Tasarım, cinsellik ve görsel sanatlar açısından verimli günlerdeyiz.

Diğer taraftan metafizik konular üzerinden çarpıcı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Haberci ve gerçekçi rüyalar görebilir, daha önce ölmüş olan aile bireylerinden özellikle rüyalarınızda önemli mesajlar alabilirsiniz.

Balık burcunda yeniay ile birlikte hayatın anlamını da daha fazla sorgulayabilirsiniz. Aslında ne yapmak istediğiniz hakkında derin düşüncelere dalabilir, hayat hakkındaki vizyonunuzu daha fazla genişletebilirsiniz. Adaklarınızı-kurbanlarınızı iade etmek, yardımda bulunmak, iyilik-bağış yapmak, dua etmek, arınmak ve şifalanmak için Balık burcunda yeniay yine uygun ve eşsiz bir süreç olacaktır.

Ruhsal açıdan olgunlaşacağımız, bize eşsiz ve yepyeni fırsatlar sunacak, bol kazançlı, pozitif anlamda bizi ufuklarımızın ötesine taşıyacak bir yeniay süreci bizimle olsun.

Kişiye özel danışmanlık almak ve sorularınız için çekinmeden iletişime geçebilirsiniz.

17.03.2018
Ömer Danışman,
ISAR CAP Uluslararası Astrolog,
Dip.Göklerin Bilgeliği Okulu, Master Class Seviyesi
Johannes Kepler Enstitüsü, Enerji Astrolojisi Eğitmen Seviyesi

(RNO/RNP Snr. Consultant, Elektronik ve Haberleşme Mühendisi)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.