Başak Burcunda Dolunay ve Genel Etkileri 2 Mart 2018

Başak Burcunda Dolunay ve Genel Etkileri

Başak burcunda Dolunay 02 Mart 2018 tarihinde, Cuma sabaha karşı saat 03:51’de-Saturn saatinde ve 11 derece Başak burcunda gerçekleşiyor. Başak burcunda dolunay haritasının Yükselen-ASC noktası Ankara’ya göre 03 derece Oğlak burcunda bulunuyor, Tepe noktası ise 27 derece Terazi burcunda yer alıyor.

Istanbul’a göre çıkartılan dolunay haritasının yükseleni farklı olarak 29 derece Yay burcunda olsa da tüm Türkiye genelindeki etkiler hakkında yorum yaparken başkent Ankara haritasını referans almak daha uygun olacaktır.

Başak Burcunda Dolunay ve Burç Yorumları 02 Mart 2018 | Natal Metafor Astroloji Rehberi

Başak Burcunda Dolunay ve Burç Yorumları 02 Mart 2018 | Natal Metafor Astroloji Rehberi

Başak Burcunda Dolunay için genel etkilere baktığımızda Oğlak burcunun yükseldiğini ve dolunayın 3-9 aksında gerçekleştiğini görüyoruz. Yani 16 Şubat 2018’de Kova burcundaki güneş tutulması zamanında veya çok daha öncesinde başlattığımız bazı işler için sonuçların bir kısmının gün yüzüne çıkma zamanına işaret ediliyor.

Başak burcuda dolunay ile birlikte genel olarak iş, kariyer, kurallar-kanunlar ve statü konuları daha bir ön planda olacaktır. Çevresel koşullarımızda yeni iş veya proje başlangıçları gündeme gelebilir. Mevcut yöneticilerimiz değişebilir, yeni kural ve uygulamalar yürürlüğe girebilir. Kendimizi daha bir programlı, disiplinli, detaycı modda ve yoğun iş planları içerisinde bulabiliriz. İş yoğunluklarımız artabilir, çeşitlenebilir veya değişebilir.

Başak burcunda dolunay ayrıca önemli anlaşmalara, sözleşmelere ve iş seyahatlerine de işaret ediyor. Yoğun bir imza trafiği ile karşılaşabilir, temelini attığımız projeler için anlaşmalar hazırlayabilir veya nihayete ermiş işler için sonlandırmalar yapabiliriz. Pek çok fatura kesmemiz bu süreçte mümkün gözüküyor.

Neptün’ün Başak burcunda dolunay sürecine müdahil olması ile yapacağımız anlaşmalarda, atacağımız imzalarda ve sözleşmelerde şartları-koşulları iyi takip edip, maddeleri iyi okumamız gerekiyor. Gözden kaçan konular, konuşulmayan ayrıntılar ve dikkate alınmayan dip notlar sebebiyle ileride başımızı ağrıtacak durumlar gündeme gelebilir.

Detayda Başak Burcunda Dolunay Etkileri

Başak Burcunda Dolunay ile birlikte ilişkilere de özel bir vurgu yapılıyor. Özellikle Jupiter@Akrep ile Venüs@Balık arasında gerçekleşen partil üçgen açısı ve Mars’ın Yay burcundaki durumu ile birlikte yakın çevremizde ve iş yerlerinde oluşabilecek gizli özel ilişkiler gündeme gelebilir, mevcut saklı ilişkiler açığa çıkabilir. Sürprizlere hazırlıklı olun!

Yine dolunay etkisi ile ikili ilişkilerimiz üzerine bu güne kadar konuşulmamış detayları ele alabilir, ilgili konulara daha eleştirel yaklaşabilir ve söz verilip de henüz gerçekleşmemiş olan durumları gündeme taşıyabiliriz. İkili ilişkilerimizi sürdürmede, korumada ve beslemede kim ilişkiye ne kadar hizmet ediyor, elini ne kadar taşın altına koyuyor değerlendirmeleri bu süreçte tartışmalara yol açabilir.

Diğer taraftan, grup olarak girişeceğimiz, maddi ortaklı anlaşmalardan da yarar sağlamamız bu günlerde olası gözüküyor. Yeni iş grupları oluşturabilir, akrabalarınızla veya kardeşlerinizle ortaklaşa işlere girişebilirsiniz.

Borsadan veya spakülatif şans oyunlarından para kazanabilir, beklemediğiniz yerlerden ödüller alabilirsiniz. Karlı kredilere imza atabilir, deniz aşırı ülkelerle ticarete ya da iş ilişkilerine girebilirsiniz.

Tam IC üzerinde dip noktada bulunan Uranüs ise ev-aile, vatan ve millete ait konularda sarsıcı beklenmedik ve sıradışı gelişmelere yol açabilir. Uranüs bu süreçte temellerimizi sarsabilir ve 15 Mayıs’ta Boğa burcuna geçmeden önceki öncü etkilerini bu dolunay sürecinde ufak çaplı da olsa kendini gösterebilir.

Türkiye Üzerine Etkiler

Türkiye haritası üzerinden Başak burcunda dolunay etkilerini incelediğimizde ise çarpıcı etkilerin olduğunu görüyoruz.

Başak Burcunda Dolunay ve Türkiye 2 Mart 2018 | Natal Metafor Astroloji Rehberi

Başak Burcunda Dolunay ve Türkiye 2 Mart 2018 | Natal Metafor Astroloji Rehberi

Öncelikle dolunay aksını oluşturan ve 11 derece Balık burcunda bulunan Güneş Türkiye’nin natal Uranüs’ü üzerinde bulunuyor. Bu durumda yurtdışı ile ilgili beklenmedik bir durumla karşılaşacağımızı söyleyebilirim. Türkiye onanma bekliyor ve önemli tepkiler görecek gibi görünüyor. Aynı zamanda dolunay süreci ile birlikte ülkemiz Jupiter dönüşünü tamamlamak üzere olduğundan, Jupiter’in de etkisi altında günlük rutinlerimizde ve uluslararası arenada savaş-rekabet ve askeri güç üzerinden daha çarpıcı gelişmelerin yaşanacağını öngörebiliriz.

Saturn’ün Türkiye natal haritasında DSC-7.ev girişi üzerinde bulunması ile müttefik ve ortaklarımızdan (global anlamda özellikle Rusya, Iran veya Çin üzerinden) notalar, yönlendirmeler ve engellenmeler yaşayabiliriz. Düz ve soğuk bir duvara çarpmış gibi hissedebileceğimiz bir süreçteyiz; düşmanca tavırlar görmemiz, yeni düşmanlar edinmemiz olasılıklar dahilinde bulunuyor. Fakat bu etki bizi daha fazla disiplin içerisinde olmaya zorlayacak ve güçlendirecektir.

Öte yandan, pozitif anlamda baktığımızda zorlu mücadeleler sonrasında uzun süreli kalıcı ortaklıklar kurabiliriz. Yeni iş anlaşmaları ve sözleşmeler yapılabilir. Özellikle hizmet sektörü, turizm ve sağlık sektörü önümüzdeki dolunay ile birlikte oldukça etkilenebilir.

Saturn’ün Türkiye haritasında üst yarı küreye geçmesi ile birlikte bundan sonraki süreçte (yaklaşık 15 yıl boyunca) ülkemiz yükseliş trendine geçmiş bulunuyor ve kendisini daha bağımsız ve görünür kılmaya başlıyor. Yepyeni bir Jupiter döngüsü başlangıcı ile ülkemizin uluslararası arenada da artık daha yeni bir vizyona, dünya görüşüne ve kimliğe kavuşmuş olacağını söyleyebiliriz.

Kişiye Özel Danışmanlık

Başak Burcunda Dolunay’ın kişiye özel etkileri merak ediyorsanız Astroloji Danışmanlığı almak için çekinmeden iletişime geçebilirsiniz. Sizin için sadece dolunayı yorumlayacağım mini seçenekler de mevcut bulunuyor.

İkili ilişkilerimizdeki sorunları giderdiğimiz, güçlü ve kalıcı ortaklıklar kuracağımız, değerimize değer kattığımız-daha iyimser ve mükemmele yakın bir gelecek planı oluşturmamıza vesile olacak güzel bir dolunay süreci bizimle olsun.

28.02.2018
Ömer Danışman,
ISAR CAP Astrologer,
Dip.S. Wisdom of Sky, Master Class Seviyesi
Johannes Kepler Enstitüsü, Enerji Astrolojisi Eğitmen Seviyesi

 

 

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.