Başak Burcunda Yeniay ve Genel Etkileri 20 Eylül 2017

Başak Burcunda Yeniay ve Genel Etkileri

Başak burcunda yeniay 20 Eylül 2017 tarihinde Çarşamba (Merkür) günü sabah vakti saat 08:29’da Ay saatinde gerçekleşiyor. Başak burcunun 27 derecesinde gerçekleşecek bu Yeniay’ın Ankara’ya göre çıkartılan haritasının Yükselen-ASC Noktası 19 derece Terazi burcunda, Tepe Noktası ise 22 derece Yengeç burcunda yer alıyor.

Başak Burcunda Yeniay ve Burç Yorumları 19 Eylül 2017 | Natal Metafor

Başak Burcunda Yeniay ve Burç Yorumları 19 Eylül 2017 | Natal Metafor

Güneş’in Başak burcundaki ilerleyişi ile birlikte Yaz mevsiminin güçlü etkilerinin artık zayıfladığını ve sıcaklıkların düşüşe geçtiğini, yani mevsim değişimi belirgin bir biçimde hissetmeye başladık. Artık zaman zaman üzerimize birşeyler örtme ihtiyacı hissediyoruz, gecelerimiz de önceden olduğu gibi o kadar da sıcak değil.

Başak burcundaki yeniay ile birlikte, Başak burcunun etkilerini hayatımızda daha belirgin bir şekilde görmeye-hissetmeye başlayacağız. Hala yazdan kalma keyifli günleri yaşıyor olsak da artık dinlenme günleri geride kalıyor ve hasat zamanı ile birlikte yeniden çalışma zamanı başlıyor.

Yeniay zamanlarında hayatımızda yeni sayfalar açılır, gündem konuları değişir ve yepyeni başlangıçlar için doğru zamanlar olarak kabul edilir.

Başak burcunda yeniay ile birlikte özellikle iş ve çalışma konuları gündeme taşınıyor olacak, yepyeni projelere başlayabilir ve yeni iş teklifleri alabilirsiniz. Günlük rutinleriniz değişebilir ve iş yükünüz belirgin miktarda artabilir. Çocukların okula başlaması ve onların eksikleri, temizlik ve sağlık ile ilgili konular, bu yıl içersinde ne tarz işler yapacağınız, kısa-uzun vadeli planlarınız, etkinlikleriniz ve varsa sağlık, diyet ve spor hakkındaki yeni düzenlemeler hep Başak burcu etkisinin gündelik göstergeleri olarak karşımıza çıkacaktır.

Yeniay ile birlikte bu konular hayatımızda daha belirgin bir hale gelecek. Bu yıl yeniay son derecelerde gerçekleşmiş ve zamanlama olarak biraz geç gibi görünüyor olsa da bu günden itibaren yepyeni bir çalışma programı hazırlayabilir, yeni projeler başlatabilir, detaylı planlar hazırlayabilir, günlük aktivitelerin yanında yeni bir diyet programı uygulamaya koyabilir, yeniden bir spor merkezlerine kayıt yaptırabilirsiniz. Ek olarak, eksik olduğunuzu düşündüğünüz konularda yeni eğitim-kurs veya özel derslere kayıt yaptırabilirsiniz. Kendiniz geliştirebilir, eksiklerinizi farkedebilir, başlangıçlarınızı yine bu yeniay sürecinde planlayabilirsiniz.

Astroloji Haritası’ndaki Detaylar ve Günlük Hayatımıza Etkileri

Astroloji haritasındaki detaylara girecek olursak, yeniay haritasında Terazi burcunun yükselmekte olduğunu ve doğu ufuk-ASC noktasının Jupiter’e yakın bulunduğunu görüyoruz. Bu durumda ikili ilişkilerimiz ve ortaklıklarımız oldukça önem kazanıyor. Planlarımızı hazırlarken ve işlerimizi uygulamaya koyarken, hedeflerimize ulaşmak için ilgili konularda tek başımıza hareket etmek istemeyebiliriz. Güçlü ve popüler insanlarla birlikte olmak arzusunda olabilir, yakın akrabalar veya iş arkadaşlarımızdan ihtiyacımız olan destekleri talep edebilir, aradığımız desteklere karşılık da bulabiliriz.

Fakat, Başak burcunda yeniay 12.evde gerçekleşiyor. Venüs Başak burcunun ilk derecesinde, Mars ve Merkür ile birlikte bu burçta büyük bir yoğunluk-stelyum oluşturuyor. Aslında bu durumda hedeflerimizi net belirleyemediğimizi, daha sezgisel düşündüğümüzü ve planlarımızı yaparken kafa karışıklığı yaşayacağımızı söyleyebilirim. Bu sebeple başkalarının görüşlerine değer veriyor olacağız. Gizli planlar, aldatmalar-aldanmalar, arkadan çevrilen işler ve gizli düşmanlıklar yine bu dönemlin etkileri arasında olacaktır. Yeni başladığınız projeler ve planlar yine kurduğumuz ilişkileriniz üzerinden kayıplarla da sonuçlanabilir. Özellikle iş ilişkilerimize ve iş arkadaşlarınıza özen göstermek, dikkat etmek faydalı olabilir. Başkalarından destek alınsa da bu süreçte ortaklarınıza, ilişkide olduğunuz insanlara tamamen sırtınızı yaslamamanızı önerebilirim. Gerçekçi olmayan durumlar oluşabilir ve sorunlara fazla iyimser yaklaşmak işlerinize zarar getirebilir, sadece tedbirli olun.

Pozitif anlamda ise bu süreç, günlük rutinlerinizi değerlendirip, gereksiz iş yüklerinizden ve alışkanlıklarınızdan kurtulmanız için doğru bir zaman dilimi olacaktır. Ayrıca, yaratıcı düşünce, tasarım ve sanatsal faaliyetler için yine uygun bir zaman dilimi içersinde olacağız. Dua, meditasyon, içe dönüş ile ilgili olumlu geribildirimler alabilirsiniz. Bunun yanında yeniay etkisi ile daha sık ve gerçekçi rüyalar görmeye başlayabilirsiniz. Fakat, zaten akıllar biraz karışık olacağı için Alkol ve benzeri-aklı uyuşturan herşeyden (her zamana geçerli olsa da) bu dönemde özellikle uzak durmanız yararınıza olacaktır.

Son olarak ise sağlık sorunları, zehirlenme ve sindirim sorunları bu ay gündeme gelebilir. Başak burcu yeniayı içersinde neler yediğinize özellikle bağısak, sindirim ve bağışıklık sistemlerinize dikkat etmenizde fayda var. Sağlık konusunda yanlış değerlendirmeler, yanlış teşhis ve tedaviler de gündeme gelebilir.

Yeniay’ın Ülkemiz Üzerindeki Etkileri

Başak burcunda yeniay ile birlikte Türkiye’deki milli değerler, vatan, millet, toplum, topraklarımız ve sınırlarımız konusu oldukça önem kazanıyor olacak. Bunun yanında yakın komşularımız ve yakın komşularımızda gerçekleşen gizli olaylar, konular ve uygulamalar yine bizi daha fazla hassas hale getiriyor.

Başak Burcunda Yeniay ve Türkiye Haritası 19 Eylül 2017 | Natal Metafor

Başak Burcunda Yeniay ve Türkiye Haritası 19 Eylül 2017 | Natal Metafor

Yeniay ile birlikte, ülke olarak genel amacımız ülke bütünlüğünü sağlamlaştırmak ve uluslararası arenadaki kimliğimizi savunmak olacaktır. Türkiye haritasına göre Yeniay Yükseleni’nin 4.evde olması ve tam 19 derece ile Güneş’in yücelim noktasının karşısında bulunması bu durumu doğrular nitelikte görünüyor ve kimlik ile ilgili problemlere işaret ediyor.

Yeni ay dispozitörü Merkür ve Neptün karşıtlığı, natal Uranüs üzerinde gerçekleşiyor. Bu durum da ayrıca yabancı devletler ve komşularımız üzerinden beklenmedik bir sürece girebileceğimizi gösteriyor. Şuan askeri hareketlilikler dikkat çekse de sınır ötesinden beklemediğimiz bir durum veya beklenmeyen olaylarla karşı karşıya kalmamız olası bir durum olarak karşımıza çıkabilir.

Yeniay’ın Kiron karşısında olması sebebi ile geçmişten gelen ve sınırlarımız ile ilgili olan uluslararası konular nedeniyle (Musul-Kerkük’ün sınırlarımıza dahil edilmemesi ya da sınırlarla ilgili başka bir konu üzerinden) ülkemizin ister istemez bir tepki vermek durumunda kalması olası gözüküyor.

Ülkemiz genelinde sağlık sektörü ve iş-işçi koşulları alanında yeni düzenlemeler ve kurallar da uygulamaya konabilir.

Ek olarak bu yeniay sürecinde ülke genelinde yapacağınız iş anlaşmalarına özellikle dikkat etmenizi öneririm. Anlaşma maddeleri iyice değerlendirip açıklığa kavuşturmadan işe başlamak sonradan yanlış anlaşılmalara, aldanmalara ya da kayıplara sebebiyet verebilir.

28 Eylül, 13 Ekim ve 18 Ekim tarihleri bu yeniay sürecinde başlatılan konular üzerinden önemli tarihlemeler ve dönüm noktası olarak karşımıza çıkabilir.

Burcunuza ve haritanıza bağlı olarak size özel etkilerini de bu tarihlerde ayrıca gözlemleyebilirsiniz. Kendiniz ile ilgili gelişmeleri ve konuları merak ediyorsanız danışmanlık için iletişime geçebilirsiniz.

Yaratıcılığımızı arttırabildiğimiz, güzel birliktelikler kurabildiğimiz, açık ve net kararlar verebildiğimiz sağlıklı bir yeniay süreci bizimle olsun.

19.09.2017, Istanbul

Ömer Danışman, ISAR CAP

 

Leave a Reply