Boğa Burcunda Dolunay ve Genel Etkileri 4 Kasim 2017

Boğa Burcunda Dolunay ve Genel Etkileri

Boğa burcunda dolunay 4 Kasım 2017 tarihinde, Cumartesi günü gündüz (Saturn’ün etkisi altında) saat 08:22’de-Jupiter saatinde ve 11 derece Boğa burcunda gerçekleşiyor. Dolunay haritasının Yükselen-ASC noktası Ankara’ya göre 23 derece İkizler burcunda bulunuyor, Tepe noktası ise 5 derece Başak burcunda yer alıyor.

Boğa Burcunda Dolunay ve Burç Yorumları 4 Kasım 2017 | Natal Metafor

Boğa Burcunda Dolunay ve Burç Yorumları 4 Kasım 2017 | Natal Metafor

Genel anlamda dolunaylar önceden tasarladığımız, planladığımız veya başlattığımız işlerin, aldığımız kararların ve yaptığımız yatırımların sonuçlarını gördüğümüz bir çeşit hasat zamanıdır. Önümüzdeki günlerde artık pek çok şeyin açığa çıkmış olacağını ve daha anlaşılır duracağını söyleyebiliriz.

Ancak, Yükseleni Akrep olan ama Boğa burcunda gerçekleşen ilginç bir dolunay sürecindeyiz. Yükselen yöneticisi Mars ve Ay’ın dispozitörü Venüs 12.evde duruyor.

Sadece dolunay olarak baktığımızda aslında temelde sahip olmak, huzur bulmak ve denge kurmak içgüdüsü ile hareket edeceğimiz günler bizi bekliyor olacak. Bunu sağlayamaya çalışırken karşımızdaki insanlara; eşimizde, partnerimize, yakın ortaklarımıza, yani kısacası ikili ilişkilerimize daha fazla yönelme eğiliminde olabiliriz. Huzuru karşımızda arama ihtiyacımı artacak gibi görünüyor.

Çünkü dolunay sonrasında ortaya çıkacak olan irili-ufaklı krizler, bazı büyük değişimler, baskılar ve duygusal gerilimler sonucunda temel motivasyonumuz paylaşmak, ortak birşeyler yapmak, maddi-manevi birarada olmak ve günlük meşkuliyetlerden sonra bir parça olsun keyif almak ve huzur bulmak olacaktır.

Akrep değişim ve dönüşümün burcudur, mevcut düzeni yıkıp yeniden yapmak ister. Bu dolunay sürecinde Akrep burcundaki Güneş, Merkür ve Jupiter ile birlikte hayatınızdaki değişimlerin ve etkilerinin oldukça güçlü olacağını da söyleyebilirim.

Mars Terazi Burcunda ve Zor Durumda Bulunuyor

Önümüzdeki iki hafta boyunca ikili ilişkilimizde dengeyi sağlamak oldukça önemli olacaktır. Çıkabilecek çatışmalar ve öfke patlamalarına önlem olarak karşımızdakileri daha iyi anlamaya çalışmalıyız. Çünkü bu süreçte mevcut olan pek çok ilişki-ortaklık sonlanabilir veya bambaşka bir hale dönüşebilir.

Aslında bu durumu güçlendiren diğer bir etkinin de Venü-Uranüs karşıtlığını olduğunu söylemem gerekiyor. Sıradışı ve ani kararlarla alınmış ayrılık haberlerini sıkça duymamız olası gözüküyor.

Yani, sağlam bir zemini olmayan ilişkilerin bu süreçten çıkması oldukça zor olacaktır. Bu sebeple, bitmesini istemediğiniz ilişkileriniz için, bu zaman diliminde, farklı veya özel bir çaba harcamanız gerekebilir.

Diğer taraftan, daha pozitif bakacak olursak eğer; bir süredir kurtulmak istediğiniz, sürüncemede bıraktığınız, sağlam olmayan ve bitirmek istediğiniz bir ilişkiniz varsa bu tarz bir ilişkiyi sonlandırmak ya da ayrılmak için de doğru bir zaman dilimi olabilir.

Mars’ın excond olması bizim duygu birikimimizin oldukça fazla olmasına rağmen mücadele gücümüzün zayıf olacağını gösteriyor. Enerjimizi toplamak için bu süreçte kendimizi daha fazla dinlendirmemiz, iyi beslenmemiz ve bolca enerji toplamamız gerekiyor. Kendimizi gereksiz tartışma ve çatışmalardan korumalıyız. Bizim için neyin önemli olduğuna dikkat etmeliyiz.

Ayrıca Boğa burcunda dolunay ile birlikte maddi konular, yatırımlar, gelirler-giderler, krediler, bankalar ve ortak yatırımlarla ilgili hayatımızda önemli gelişmeler olacaktır. Para ve finans konularının hayatımıza yön vermesi bu dönemde olası gözüküyor.

Son olarak Neptün’ün dolunay akslarına (Güneş ve Ay’a) yaptığı olumlu açılar ile kendimizi daha fazla hafiflemiş, hayaller içersinde, ilahi-ruhani ve metafizik konulara açık bulabiliriz. Bu tarz insanlar ile karşılaşabilir ve sıra dışı yeni ilişkiler kurabiliriz.

Bolca hayal kurmak, düşler peşinde koşmak, keyifli paylaşımlarla bolca fantezi üretmek bu dolunay sürecinde yine ihtimaller dahilinde görünüyor.

Peki Ülkemiz Üzerine Dolunayın Etkileri Nasıl Olacak

Türkiye haritasına göre dolunay haritasına baktığımda oldukça ilginç ve güçlü etkilerin olduğu görüyorum. Bu dolunay ülkemiz üzerinde derin izler bırakabilir.

Kısaca sılaralamak gerekirse;

  • Jupiter Türkiye natal Güneş’i üzerine düşüyor. Bunun yanında Dolunay ASC’si de natal Jupiter’in üzerinde bulunuyor. Yani, Jupiter ön planda duruyor.
  • Güneş Türkiyenin haritasındaki Şans noktası üzerinde bulunuyor. Bu durum maddi olanaklar ve devlete ait kısmet ile alakalı olarak değerlendirilir.
  • Venüs’ün natal Saturn ve Merkür birleşimi göze çarpıyor
  • Son olarak, ülkemizin Mars dönüşünü tamaladığı ve yepyeni bir Mars periyoduna başladığını görüyoruz.

 

Boga Burcunda Dolunay ve Turkiye 4Kasim2017 | Natal Metafor

Boga Burcunda Dolunay ve Turkiye 4Kasim2017 | Natal Metafor

Tüm bu durumları göz önünde bulundurduğumuzda ülkemiz genelinde yepyeni kararlar alınacağını ve yeni atılımların uygulamaya konulacağını söyleyebilirim.

Özellikle maddi konular, gelirler ve giderler, krediler anlamında büyük gelişmeler var. Ülkemiz genelinde yeni gelir kaynakları ortaya çıkabilir, yeni ticari anlaşmalara ve atılımlara imza atılabilir, yurt dışından ülkemize kaynaklar aktarılabilir.

Yeni ortaklıklar, konsorsiumlar kurulabilir. Yeni ticaret anlaşmaları ile birlikte türk lirası değer kazanabilir. Borsa artışa geçip yeni rekorlar kırabilir. Para giriş-çıkışı ve akışı dinamik olacağı için zararlar da yaşanabilir.

Bunun yanında Türkiye için çok uzun bir süredir yara olan konulara çözüm bulunabilir. Bağdat, Musul ve Kerkük diyaloglarında istenilen sonuçlar elde edilecek diye düşünüyorum.

Ayrıca Mars dönüşü ile birlikte Türkiye’nin Suriye ve Ortadoğu politikası ile ilgili yepyeni kararlar alınıp yeni planlar uygulamaya konabilir. Haritanın Mars çizgisine bakacak olursak Hatay, Suriye ve Ortadoğu civarını yeni Mars döngüsünde oldukça etkileneceği görülüyor.

Boga Burcunda Dolunay ve Turkiye 4Kasim2017 | Natal Metafor

Boga Burcunda Dolunay ve Turkiye V2 4Kasim2017 | Natal Metafor

PS: Kişiye özel yorumlar ve Yeniay/Dolunay haritalarının Astrolojik olarak haritalarınızı nasıl etkilediğini öğrenmek ve Astroloji Danışmanlığı almak için benimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bol kazançlar elde ettiğimiz, huzur ve güven ortamına kavuşacağımız bir dolunay süreci ve gelecek bizimle olsun.

 

4.11.2017, Istanbul

Ömer Danışman, ISAR CAP

Dip.S.Wisdom of Sky, Master Class

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.