Koç Burcunda Dolunay ve Genel Etkileri 5 Ekim 2017

Koç Burcunda Dolunay ve Genel Etkileri

Koç burcunda dolunay 5 Ekim 2017 tarihinde, Perşembe günü gece (Ay’ın etkisi altında) saat 21:40’da-Mars saatinde ve 12 derece Koç burcunda gerçekleşiyor. Dolunay haritasının Yükselen-ASC noktası Ankara’ya göre 19 derece İkizler burcunda bulunuyor, Tepe noktası ise 25 derece Kova burcunda yer alıyor.

Koç Burcunda Dolunay ve Burç Yorumları 5 Ekim 2017 | Natal Metafor

Koç Burcunda Dolunay ve Burç Yorumları 5 Ekim 2017 | Natal Metafor

 

Terazi-Koç ekseninde gerçekleşecek olan bu dolunay özellikle haritalarımızdaki Ben-Sen aksını güçlü bir şekilde tetikleyerek ilişkilerimiz üzerinden önemli farkındalıklar kazanmamıza imkan sağlayacak gibi görünüyor.

İkili ilişkilerimiz ve dengeyi yakalamak bizim için ne kadar önemliyse, kendi başımıza buyruk hareket etmek arzusunda kendimizi özgürce ifade etmek de bir o kadar önem kazanıyor.

Özellikle partnerimiz, eşimiz veya ortağımız ile birlikte hareket etmek isteği, birlikte görünür olmak ve ortak birşeyler ortaya koyma düşüncesi kimi zaman yerini bireylerin mevcut dengelerini kaybederek kendilerini ön plana çıkarma arzusuna, sonrasında rekabete, daha sonrasında yoğun eleştirilere ve ayrılıklara dönüşebilme potansiyeli taşıyor.

Karşılıklı diyalog, tatlı dil ve biraz da diplomasi ile birlikte karşımıza çıkan bu bireysel davranışları ve kısmen özgür olma isteklerini dengeleyebiliriz. Fakat, eleştirilerde ileriye gitmek veya kendi başına buyruk hareket etmek mevcut ilişkilerimize zarar vererek geri dönülmez ayrılıklara da yol açabilir.

Haritada Su elementinin eksik olması ile birlikte duygusal kararlar almamız veya karşımızdakine duygusal tepkiler vermemiz bizi hiç hesap etmediğimiz yerlere ve bambaşka durumlara sokabilir.

Aslında ilişkiler açısından ciddi bir sınav içersine giriyoruz. Önemli olan diyalog ve iletişim olsa da bireysel isteklere saygı duyup biraz alttan alsak da yine de Mars ve Venüs’ün Başak burcundaki partil birleşimi ve Saturn’ün batı ufkunda bulunması bu süreçte sıkıntılı zamanların yaşanabileceğini bize açık bir şekilde gösteriyor.

Yine de elimizden gelen gayreti göstererek ve mantıklı davranarak dengeyi yakalamak bu süreçte önemli anahtar rolü oynayacaktır.

Yönelimler ve Dolunayın Hayatımız Üzerinde Etkileri

Ay’ın 11. evde bulunması ve MC’nin Kova burcunda yer alması ile birlikte güçlü bir biçimde gruplar içinde yer almayı, çeşitli organizasyonlara katılmayı, sosyalleşmeyi, ikili ilişkiler kurmayı ve kendimizi sahip olduklarımız ile birlikte göstermeyi hedefliyoruz.

Sıradışı bir şekilde kendimizi ifade etmek, insanlara öncülük etmek yeniay sürecinde başlattığınız projelerin farklı bir boyut kazanması ve yeni imkanlarla birlikte tekrar başlaması olası gözüküyor.

Spor salonlarına yazılabilir, sağlıklı olmak adına topluluklara katılabilir ve topluluklar önünde fikirlerinizi özgürce ifade etmek isteyebilirsiniz.

Koç burcunda dolunay ile birlikte şok edici haberler, çarpıcı diyaloglar, sözlü ve yazılı demeçler, özellikle magazinsel veya çevremizdeki populer ilişkiler üzerinden dedikodular, kavgalar, aldatmalar ve ayrılık haberlerine şahit olabiliriz.

İş anlamında ise yeni proje başlangıçları veya toplu işten çıkarmalar gündeme gelebilir. Ayrıca dolunay ile birlikte yeni partilerin, derneklerin ve kurumların kurulması kamuoyuna duyurulabilir.

Son olarak 7.evdeki Saturn’den bahsecek olursak, bu durum fikirlerimizi ifade edip kendimizi anlatmaya çalışırken, bir çok işi aynı anda yapıp kendimizi ortaya koymak isterken; kısmen yaşlı veya otoriter kişilerin zaman zaman bizi engellemeye çalışarak, sponten kararları ile hayatımızı etkileyip planlarımızı değiştirmek isteyeceklerini ve önümüzde büyük bir engel gibi dikilip hareket alanımızı sınırlamaya çalışacaklarını ifade ediyor diyebiliriz.

Bu tarz kişilerle süregelen ilişkilerimizi yapıcı bir biçimde sürdürüp aramızda geçen sürtüşmeleri veya tartışmaları atlatabilirsek, mevcut ilişkilerimizi daha da sağlamlaştırıp  sarsılmaz, kalıcı uzun vadede kazançlı bir ortaklık elde edebiliriz.

Aile büyükleriniz, öğretmenleriniz veya patronlarınızla çatışma durumunda olmaktan veya kalmaktan kaçınmanızı öneririm. Bu süreçte ilişkilerinizi ne kadar iyi idare ederseniz karşı tarafın gözünde okadar yüceleceğinizi unutmayın.

Türkiye ve Koç Burcunda Dolunay

Türkiye haritasına göre dolunayı incelediğimizde, bu dolunayın Türkiye haritasında 1.evde bulunan Pluton’u güçlü bir biçimde tetiklediğini görüyoruz.

Apeksi Pluton olan ve öncülerde oluşan bu T-Kare ile birlikte Türkiye’nin kendi imajını değiştirecek önemli girişimlerde bulunacağını, inisiyatif alarak içinde bulunduğu şartları değiştirmek isteyeceğini ve güçlü bir biçimde sistemsel veya yapısal değişikliğe gideceğini öngörebiliriz.

Ülkemizde gelişebilecek bazı saldırı, ölüm vb. öngörülemeyen olaylar sebebi ile birlikte düşmanlarına ve mevcut kurulu düzenlerine karşı çıkacağını ve kendi başına kontrolü ele almak isteyeceğini söyleyebiliriz.

Pluton’un tetiklenmesi ise Türkiye kendi gücünü etkili bir şekilde ortaya koymak isteyecektir. Halk ve Yöneticilerin arasında olaylar sebebiyle oluşabilecek gerilim, bu güç gösterisini tetikleyebilir.

Dolunayın Kısaca Burçlar Üzerine Etkileri

Yükseleni veya Güneş burcu Koç-Terazi-Yengeç-Oğlak olanlar bu dolunay sürecinden güçlü bir biçimde etkilenecekler.

 • Koçlar‘ın bu süreçte savrulup kendileri yıpratmaktan çekinmeleri gerekiyor. İkişkiler anlamında oldukça yoğun bir süreçteler. İkili ilişkiler önem kazanıyor.
 • Terazi’ler kendilerini güçlü bir şekilde ifade edebilir ve yaratıcılıklarını güçlü bir şekilde ortaya koyabilirler. Bunu fırsata çevirmek için doğru bir zaman dilimi.
 • Yengeç‘ler yeni atılımlar yapabilir, iş değiştirebilir ve yeni projelere başlayabilirler. Yeteneklerini geliştirmek ve başkalarına sergilemek isteyebilirler.
 • Oğlak‘ların evde daha fazla vakit gerçirmeye ihtiyaçları olabilir. Sağlık konuları kendilerini meşkul edebilir.

İkincil olarak Yükselen veya Güneş burcu İkizler-Yay-Başak-Balık olanlar hayatlarında gerçekleşecek değişimleri önemli bir biçimde hissedecekler.

 • İkizler burcunu hoş ve bol sohbetli bir süreç bekliyor. Attıkları önemli imzalar ve anlaşmalar ile gündeme gelebilirler
 • Yay burçları ilişkiler üzerinden sınanacaklar, farklı gruplar içinde bulunup özgürce kendilerini ifade etmek isteyebilirler. Yay’lar bu süreçte daha sosyal olacaklar.
 • Başak burçları kariyerlerine bağlı olarak maddi kazanç sağlayabilirler. Yeni girişimler yapabilir ve yeteneklerini geliştirebilirler
 • Balık burçları ise aile hayatları ile daha fazla ilgilenmek durumunda kalabilirler. Miras konuları gündeme gelebilir.

Sabit burçların yani Aslan-Kova-Akrep-Boğa’nın ise tuzu biraz daha kuru diyebiliriz. Bu süreci biraz daha zihinsel veya yüzeysel olarak atlatabilirler. Onlar için de önemli gelişmeler olsa da pek pozitif ve çarpıcı sonuçlar alabileceklerini söyleyemiyorum.

 • Kova burçları bu dolunay sürecinde daha dikkat çekici görünüyor. Kendilerini daha iyi ifade edebilirler, yurtdışı seyahati planlayabilir veya yüksek öğrenime başlayabilirler.
 • Aslan burçlarına baktığımızda, eğer bir sıralama yapacak olursak Kova burcundan sonra Aslan burçları nisbeten daha iyi şartlarda olabilir, arkadaş ortamlarında veya gruplar arasında düşüncelerini güzel bir şekilde ifade edebileceklerini söyleyebiliriz. Seyahat planları yapabilir ve daha fazla hareket halinde olabilirler.
 • Akrep burçları sağlıklarına özellikle dikkat etmeli diye düşünüyorum. Belki bir operasyon veya sağlık sorunu gündeme gelebilir.
 • Boğa burçları ise iç seslerini biraz daha dinlemeliler, bu süreçte kafaları daha karmaşık olabilir. Gereksiz herşeyden kurtulmanız da yarar var.

Kendinizi daha iyi tanımak istiyorsanız ve kendinize özel yorumları merak ediyorsanız benimle iletişime geçip danışmanlık alabilirsiniz.

Düşencelerimizi en güzel şekilde ifade edebildiğimiz, mükemmel denge ve uyumu sağlayabildiğimiz güzelliklerle dolu bir dolunay süreci bizimle olsun!

02.10.2017, Istanbul

Ömer Danışman, Isar CAP

Dip.S.Wisdom of Sky, Master

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.