Kova Burcunda Güneş Tutulması ve Etkileri 16 Şubat 2018

Kova Burcunda Güneş Tutulması ve Etkileri

Kova burcunda Güneş Tutulması 16 Şubat 2018 tarihinde (Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece) saat 00:05’de Venüs saatinde gerçekleşiyor. 27 derece Kova burcunda gerçekleşecek olan Güneş Tutulması’nın Ankara’ya göre çıkartılan haritasında Yükselen-ASC Noktası 05 derece Akrep burcunda, Tepe Noktası ise 12 derece Aslan burcunda yer alıyor.

Kova Burcunda Güneş Tutulması Haritası 16 Şubat 2018 | Natal Metafor Astroloji Rehberi

Kova Burcunda Güneş Tutulması Haritası 16 Şubat 2018 | Natal Metafor Astroloji Rehberi

 

Yeniay/dolunay haritaları hayatımız üzerinde önemli etkileri olan ve tetik etkisi yapan birer virgül gibi ele alınırsa, Güneş Tutulmaları (ve haritaları) hayatımız üzerinde özel etkileri ortaya çıkartan kadersel noktalar gibidir. Tutulmalar kadersel etkileri ve olayları gündemimize taşır, her bir nokta sonrasında hayat temalarımız ve genel olarak hayattaki odaklanma alanımız değişir. Etkisi yaklaşık 6 ay süren güneş tutulmaları değişim fırsatları olarak görülebilir. Özellikle Doğum Öncesi Güneş Tutulması (Prenatal Eclipse) güney bendinde gerçekleşmiş olanlar bu enerjiye tanıdık oldukları için önümüzdeki Kova Burcunda Güneş Tutulması’ndan diğerlerine oranla daha fazla etkilenecekler.

Bu gece gerçekleşecek Kova Burcunda Güneş Tutulması önemli değişimlere ve sürprizlere işaret ediyor. Genel anlamda hayatımızdaki bazı rutinleri ve geleneksel temaları değiştirme bilinci içerisinde olacağız. Yeteneklerimizi ortaya koymak, kendimizi geliştirmek isteyebilir ve sahip olduğumuz herşey ile adeta dünyaya meydan okuma arzusunda olabiliriz. Kendimizi geliştirmek adına, yeni ve sıradışı girişimlerde bulunabiliriz. Daha önce denemediğimiz şeyleri deneyimlemek isteyebilir, uzun süreli rutinlerimiz ile beraber arkadaş gruplarımızı, takıldığımız mekanları ve eğlence anlayışımızı kalıcı bir biçimde değiştirmek isteyebiliriz.

Önümüzdeki 6 ay boyunca daha entellektüel davranma eğiliminde olacağız. Kısa süreli seyahatler planlayabilir; bizi derinden etkileyecek, geliştirecek ve dönüştürecek yurtdışı seyahatlerine çekilebiliriz. Kariyerimizi ve yeteneklerimizi geliştirmek için oldukça yüklü paralar harcayabilir, yurtdışında okumak veya çalışmak için yeni atılımlar yapabiliriz. Özellikle yabancılardan ve yabancı kültürlerden öğrenecek çok şeyimizin olduğunu bu süreçte daha bilinçli bir şekilde farketmiş olacağız.

Güneş Tutulması 4.Evde Gerçekleşiyor

Kova Burcunda Güneş Tutulması ile beraber hayatımızdaki pek çok konu sona doğru yaklaşıyor. Yeni başlangıçlara yer açmak için eski kalıplarımızı kırabilir, hayatımızdaki çoğu temayı yenisini ortaya koymak için sonlandırmak isteyebiliriz.

Güneş Tutulması etkisi altında özellikle ev ve aileye ait temalar daha çok ön plana çıkıyor. Beklenmedik bir şekilde eski eşyalardan kurtulmak isteyebilir, yeni koltuk takimları-mobilyalar, ev eşyaları alabilir veya evinizi komple taşımak isteyebilirsiniz. Evden, aileden, ülkeden uzaklaşma eğilimi içerisinde olabiliriz. Bu dönemde pek çok kişinin göç edebileceği, yerleşim yerini ve ikametini değiştirebileceğini öngörebiliriz. Özgür olma isteği ve entellektüel düşünce bu dönemde daha baskın olacaktır.

Ayrıca güney bendinde gerçekleşen tutulma etkisi ile birlikte hayatımızda yer edinmiş önemli insanların artık hayatımızdan yavaş yavaş çıktığına şahit olabiliriz. Hayatımızda sürüncemede kalan bazı önemli insanlarla birlikte bazı yakın arkadaşlarımız veya akrabalarımız ile ilişkimizi sonlandırma potansiyelimiz yüksek gözüküyor. Evlilikler de bu süreçte etkilenebilir; ani evlilik veya ayrılık kararları gündeme gelebilir.

Tutulma sürecinde-yani 6 ay süre ile hayata daha ciddi bir bakış açısı ile bakmaya başlayacağımızı söyleyebilirim. Önemli kararlar alabilir ve uzun süreli ciddi anlaşmalara imza atabiliriz. Genel tavrımızda iş odaklı davranabilir, yeteneklerimizi kullanıp kendimizi ön plana çıkarmak isteyebiliriz. Yaşadığımız olayları derinlemesine inceleyebilir, günlük rutinlerimizde oldukça detaycı ve eleştirel bir yaklaşımla hareket edebiliriz.

Ülkemiz genelinde değerlendirme yaparsak kontrol dışı faktörler daha bir ön planda olacaktır. Özellikle krediler, vergiler, borçlar ve yatırımlar üzerinden yenilikler ve yeni uygulamalar görülebilir. Türkiye ordusu ve askeri harekatları ile daha fazla sahnede olacaktır. Bu durum ekonomiyi negatif yönde etkileyebilir, ufak çaplı krizler yaşanabilir. Sağlık sektörü, yüksek öğretim (veya üniversiteler) ile ilgili yeni-önemli uygulamaların devreye girebileceğini, yeni başlangıçlar yapılabileceğini öngörüyorum.

Pozitif Anlamda Kova Burcunda Güneş Tutulmasını Nasıl Değerlendirebiliriz?

Eğer cesur davranabilirsek ortak yatırımlar, gayrimenkul ve krediler üzerinden kazançlar sağlayabiliriz. Ev şatışlarından yüksek kar elde edilebilir. Teknoloji firmaları ve deniz taşımacılığı ile ilgili şirketler üzerinden yatırım yapılabilir.

Tutulma sürecinde-6 ay içerisinde yeni arkadaşlıklar kurma ve arkadaşlarınızla birlikte olma eğilimimiz artabilir. Arkadaşlar için evde davetler verebilir, grup toplantıları veya ev partileri düzenleyebilirsiniz.

Daha önce söylediğim gibi evde eskimiş olan, kurtulmak istediğiniz eşyalardan kurtulabilir. Arkadaşarınızı davet etmeden önce yeni-sıradışı eşyalar ile evinizi süsleyebilirsiniz. Yeni eşya alma imkanınız yoksa evinizin şeklini bir süre değiştirebilir, eşyalarınızı bambaşka bir düzende konumlandırabilirsiniz.

Bu süreçte alacağımız önemli ve ciddi kararlar uzun vadede bizi oldukça ileriye taşıyabilir. Evde okuyacağımız kitaplar, edineceğimiz bilgiler, keşifler ve aile içi sohbetler ufkumuzu açabilir. Böylece hayatınıza yön verecek önemli kararları daha detaylı bir şekilde değerlendirmeye alabiliriz.

Gezegenlerin bir çoğunun alt (kuzey) yarı kürede toplanması ile 6 ay boyunca özel hayatımıza daha fazla önem vereceğimizi; iç dünyamızı, yeteneklerimizi, ailemizi ve aşk hayatımızı daha fazla şekillendireceğimizi, inşa edeceğimizi ifade edebilirim. Tutulmanın Kova burcunda olması ve Uranüs’ün 6.evde yer alması ile günaşırı süre ile irili ufaklı sürpriz gelişmelere hazırlıklı olmanızı tavsiye ederim.

Özellikle bire bir ilişkilerimizde ve aşk hayatımızda oldukça güzel ve pozitif gelişmeler yaşayabiliriz. Çoğu aileden yeni çocuk haberi alabiliriz. Yaratıcı yönümüzün güçlü ve sanatsal görüşümüzün yüksek olduğu bir süreç içerisinde olacağız. Bu dönem içerisinde özellikle görsel sanatlardan büyük keyif alabiliriz. Başarmak istediğimiz şeyleri hayal dünyamızda kolayca canlandırabilir, bunları uygulamaya koymadan önce gerekli tüm adımları detayları ile değerlendirmeye alabiliriz.

Kişiye özel danışmanlık almak için çekinmeden iletişime geçebilirsiniz.

Bizi ileriye götürebilecek değerli bilgiler öğrendiğimiz, yeni fikirler geliştirdiğimiz ve hergün pozitif sürprizler yaşadığımız çok güzel bir tutulma süreci bizimle olsun!

15.02.2018
Ömer Danışman,
ISAR CAP Astrologer,
Dip.Göklerin Bilgeliği, Master Class Seviyesi
Johannes Kepler Enstitüsü, Enerji Astrolojisi Eğitmen Seviyesi

(Snr. RNO/RNP Consultant, Elektronik ve Haberleşme Mühendisi)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.