Oğlak Burcunda Dolunay ve Burç Yorumları 9 Temmuz 2017

Oğlak Burcunda Dolunay ve Genel Etkileri

Oğlak burcunda dolunay 9 Temmuz 2017 tarihinde, Pazar günü (Güneş’in etkisi altında) saat 07:06’da-Venüs saatinde ve 17 derece Oğlak burcunda gerçekleşiyor. Dolunay haritasının Yükselen-ASC noktası Ankara’ya göre 05 derece Aslan burcunda bulunuyor ve Merkür ile birleşiyor, Tepe noktası 23 derece Koç burcunda yer alıyor.

Oğlak Burcunda Dolunay ve Burç Yorumları 9 Temmuz 2017 | Natal Metafor

Oğlak Burcunda Dolunay ve Burç Yorumları 9 Temmuz 2017 | Natal Metafor

 

Genel olarak dolunay zamanlarını yeniay sürecinde başlatılan olayların ortaya ya da gün yüzüne çıkması, karşıtlıklar ve denge ihtiyacı, olgunluk veya karar zamanı olarak değerlendirebiliriz.

Oğlak burcunda dolunay bu sene 6. evde gerçekleşiyor ve Pluton ile birleşim halinde bulunuyor. Bu durum, özellikle Pazar günü ve sonrasında gündelik hayatımızda, rutinlerimizde özellikle devlete ait kurallar, uygulamalar ve sistem yapısı üzerinden hayatımızın etkileyebileceğini ve dalgalanmalar yaşayabileceğimizi gösteriyor.

Genel anlamda duygu durumumuzu ve halkı temsil eden Ay’ın Pluton’un etkisi altında kalması ile duygularımızı tam anlamıyla ifade etmekte zorlanacağımızı, sağlıklı tepkiler veremeyeceğimizi, karşılıklı çatışmalarda yıkıcı etkilerin oluşabileceğini ve sistem tarfından baskı altında tutulabileceğimizi söyleyebilirim. Bu süreçte genel olarak duygusal travmalar yaşamamız, zorlayıcı koşullar ile baskı altında kalmamız muhtemel görünüyor.

Yükselen’in Aslan burcunda Merkür ile birleşmesi ile genel olarak kendimizi düşüncelerimiz, fikirlerimiz ve sözlerimiz aracılığı ile ortaya koyma ya da gösterme eğilimine girebiliriz. Aslında bunu yaparken destekler de bulabileceğinizi ve gruplar halinde hareket etmek isteyeceğimizi yine söyleyebilirim.

Ayrıca, Merkür’ün Yükselen’e olan etkisi maddi imkanlar ve para konuları ile yakın ilişki içersinde olabileceğimiz gösteriyor. Bu süreçte alım-satım, ithalat-ihracat ve ticaret gibi konular üzerinden güzel para kazanılabilir. Fakat, ortaklı yatırımlara girmeniz veya yeni atılımlar yapmanız maddi kayıplar getirebilir.

Güneş’in 12. Ev Etkisi

Güneş’in 12.evde bulunması aslında işlerin pek de göründüğü gibi olmadığını, olmayacağını anlatıyor. Gizli kapaklı pek çok konu bu süreçte ortaya dökülebilir, belgeler ve arka planda yapılan uygulamalar gün yüzüne çıkabilir.

Güneş Yengeç burcunda (12.evde) Peregrin ve oldukça güçsüz durumda bulunuyor, Ay tarfından dispoze ediliyor-yönlendiriliyor. Ay’ın Oğlak’ta olması, halkın sisteme ve kurallara olan tepkisi bu dönemde daha çok ön plana çıkıyor ve yoğunluk kazanıyor. Halk bir anlamda, gerçekleşecek dolunayın etkisi altında; dengelenme, kuralların adil bir şekilde uygulanması (diğer bir ifadeyle adalet) arayışı içersinde bulunuyor. Fakat, bu süreçte olayların o kadar da basit olmayacağını söyleyebiliriz. Çünkü, Pluton’un etkisini unutmamak gerekiyor. Yani, halkın hem baskı altında zarara uğraması, hem de gizli-baskın güçler tarafından yönlendirilmesi oldukça muhtemel olarak yaşanabilir.

Bu dönemde sağ duyulu davranmak daha uygun olacaktır diye düşünüyorum. İşlerin aslını-astarını öğrenmeden, kulakdan dolma bilgilerle, başkalarına uyarak harekete geçmek ve ölçüsüz tepkiler vermek bireysel veya toplumsal, herkes için kötü sonuçlar doğurabilir. Aslına bakarsanız dışarıya ne kadar çok tepki verirsek bu durumdan o kadar zararlı çıkılabiliriz. Yani, ölçüsüz tepkiler üzücü ve büyük yıkımlar getirebilir.

Venüs’ün İkizler Burcu Etkisi

Tüm bunların öncesinde, Venüs’ün 5 Temmuz tarihindeki burç geçişi bulunuyor. Yani, Venüs huzur ve istikrarı yakalamış olduğu Boğa burcundan ayrılıp, iletişimin ve haberleşmenin merkezi İkizler burcuna geçiş yapıyor. Yani artık ilişkilerimizi dokunarak değilde konuşarak ve fikir alışverişinde bulunarak dengelemeye çalışıyoruz. Bu geçiş ile birlikte daha güzel düşüncelere sahip olacağımız, daha keyifli diyaloglarda bulunacağımız, yazılarımıza ve tasarımlarımıza estetik katabileceğimiz bir sürece girmiş oluyoruz.

Dolunay ile birlikte arkadaş ortamlarında keyifli sohbetler yapabilir, grup faaliyetlerinde bolca arkadaş edinebilir veya kısa aşk seyehatlerine çıkabiliriz. Ayrıca, gençlerin yaratıcılıklarını daha fazla ortaya koyabileceği bir süreçteyiz. Bu dönemde, isteklerimizi düşünceler yoluyla pekiştirip detaylı planlarla ortaya koyabilirsek, kafamızdaki tasarımları kolayca hayata geçirebiliriz.

Kısaca Ülkemiz Açısından Dolunay’ın Etkileri

9 Temmuz’da gerçekleşecek dolunayın etkisi yurtiçi ile sınırlı kalmayıp, sınır ötesi komşularımız ile ilişkilerimizi de etkileyecektir. Yurt dışında yeni askeri operasyonlar yapılabilir; denizlerimiz-kara sularımız dahilinde savunma amaçlı askeri operasyonlar yeniden gündeme gelebilir. Oğlak burcunda dolunay ülkemizin 1-7 aksında meydana geldiği için komşularımız ya da müttefiklerimiz üzerinden düşmanca tavırlar, çatışmalar, saldırılar yaşanabilir ve savaş senaryoları uygulamaya konabilir.

Bu dönemde ülke olarak yurtdışı hedeflerine, bireysel olarak kendi hedeflerimize veya istenilen sonuçlara ulaşmakta zorluklar yaşayabiliriz. Bugüne kadar ortaya koyulan tüm çabalar ve mücadeleler boşa çıkabilir. Ayrıca, yine dolunay etkisi altında, ülkemiz genelinde çeşitli uygulamalar ve kanunlar değiştirilebilir, yeni kanunlar yürürlüğe konabilir. Kabine revizyonu ve sistem değişiklikleri gündeme gelebilir.

Son olarak, özellikle sağlık ve hizmet sektöründe yeni iş alanları oluşturulabilir ve istihdam çalışmaları yapılabilir. Fakat, Pluton’un da etkisi ile bazı şirketler kapanabilir, işten çıkarmalar veya yoğun iş değişimleri yaşanabilir.

 

Oğlak Burcunda Dolunay Burç Yorumları ve Tarihli Tavsiyeler

Yükselen burcunuza/kendi burcunuza göre Oğlak burcunda dolunay etkilerini, burç yorumlarımı ve tavsilerimi aşağıda daha detaylı okuyabilirsiniz. Belirtilen tarihler her burç için örnek olması açısından seçilmiş tarihler olup, farkındalığı arttırmak amacıyla verilmiştir.

Eğer yükselen burcunuzu veya doğum haritanızı bilmiyorsanız. Benimle iletişime geçip;  rektifikasyon, doğum haritası analizi ve yıllık öngörüm ile ilgili özel veya genel sorunlarınıza yanıt almak üzere danışmanlık hizmetlerimden faylanabilirsiniz.

Yükselen Koç ve Koç Burcu:

Yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz bir dönemdesiniz. Sözleriniz etkili ve güçlü olacaktır. Özellikle aldığınız işleri en güzel şekilde teslim edeceksiniz. Dolunay işyerinizde veya işlerinizde değişiklikler ve terfi getirebilir. Yeni işe başlayabilir, iş değişiklikleri yapabilirsiniz. Statünüzün etkileneceği bir dönemdesiniz.

17 Temmuz Pazartesi günü sürprizlerle karşılaşabilir, ailenizden maddi destekler alabilirsiniz.

Yükselen Boğa ve Boğa Burcu:

Ev ve aile hayatınıza odaklandığınız bir dönemdesiniz. Ailenizi ve akrabalarınızı ziyaret etmek için uzak seyehatlere çıkabilirsiniz. Bununla birlikte işiniz sebebiyle kısa yurtdışı seyehatleri gündeme gelebilir. Düşüncelerinizi yazmak veya yayınlamak için uygun bir zaman dilimindesiniz. Resim, yazı vb., sosyal medya üzerinden de bolca paylaşımda bulunabilirsiniz. Ancak neyi paylaştığınıza dikkat edin.

10 Temmuz Pazartesi günü kariyeriniz aracılığı ile ekstra kazanç elde edebilirsiniz.

Yükselen İkizler ve İkizler Burcu:

İlişkileriniz ile daha bir görünür olacaksınız. Sözleriniz güçlü ve etkileyici olacaktır. Yeteneklerinizi ve ortaya koyabileceğiniz bir dönemdesiniz. Üstünüze başınıza, kılık kıyafetinize önem vereceğiniz bir dönemdesiniz. Estetik hamleler bu süreçte faydalı olabilir. Kredi çekmek ile ilgili düşünceleriniz olabilir. Eğer kredi çekecekseniz, makul miktarda kredi kullanmanız faydanıza olacaktır.

9 Temmuz Pazar günü hayatınız için önemli kararlara alabiilirsiniz.

20 Temmuz’da önemli konulara veya iş anlaşmalarına imza atabilirsiniz.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burcu:

Yeteneklerinizi ortaya koyabileceğiniz bir dönemdesiniz. Özellikle iş ilişkileri ve ortaklıklar açısından şanslı bir dönemdesiniz. Yoğun bir ilişki sürecine giriyorsunuz; yeni iş ilişkileri kurabilir, ciddi birlikteliklere başlayabilirsiniz. Bunun yanında lüks tüketimine ve para harcamanıza dikkat etmenizi öneririm. Ek olarak, sağlığınıza ve bedeninize dikkat etmenizi öneririm. Riskli faaliyetlerde bulunmaktan kaçınmalısınız.

10 Temmuz Pazartesi günü başkalarının kaynaklarını yönlendirebilir, ek gelir kaynakları elde edebilirsiniz.

Yükselen Aslan ve Aslan Burcu:

Düşüncelerinizi güçlü bir şekilde ifade edebileceğiniz ve yeteneklerinizi ortaya koyabileceğiniz bir dolunay sürecindesiniz. Arkadaşlarınızla birlikte keyifli ve ufkunuzu açacak konuşmalar yapabilirsiniz. Çeşitli gruplardan farklı şeyler öğrenebilirsiniz. Dışardan organize ve kendinen emin görünseniz de iç dünyanızdaki sorunlar gün yüzüne çıkıyor. Kendinizi işinize vererek bu süreçten çıkmayı düşünüyor olabilirsiniz. Dolunay ile birlikte birazda sağlığınıza özen göstermenizde fayda var.

15 Temmuz Cumartesi günü aldığınız kararların onanmasını bekleyebilirsiniz. Kendinizi tüm dünyaya duyurmak isteyebilirsiniz.

Yükselen Başak ve Başak Burcu:

Arkadaşlarınız arasında ve gruplar içersinde vakit geçirmek isteyebileceğiniz bir dönemdesiniz. Fakat, arkadaşlarınız sizi korumak, kollamak adına arkanızdan işler çeviriyor olabilir. Bu durumu farkedebilir, ilgili konuları gün yüzüne çıkabilir ve arkadaş grubunuzdaki insanlarla çeşitli tartışmalara girebilirsiniz. İçinizdeki düşünceleri ve kafanızdakiler ortaya dökebilirsiniz. Ayrıca, bu süreçte yaptığınız işlerde köklü değişimlere gidebilirsiniz. Gelecek hakkında kötümser bir tablo çizmemelisiniz, biraz sabretmenizde yarar var.

18 Temmuz Salı günü dolunay sürecinde (9 Temmuz sonrası) başlattığınız işlerle ilgili güzel haberler alabilirsiniz.

Yükselen Terazi ve Terazi Burcu:

Oldukça populer olduğunuz bir dönemdesiniz. Kariyerdeki güçlü kişilerin dikkatini çekiyorsunuz. Bu kimseler sizi aşağı çekmeye çalışıyor olabilir. Kariyerinizde yaşadığınız çekişmeleri ev ve aile hayatına fazlaca yansıtıyor olabilirsiniz. Bu süreçte işinizi evinize taşıyor olabilirsiniz. Aile hayatınıza biraz daha hassasiyet göstermelisiniz. Evde duygusal travmalar yaşamanız olası gözüküyor.

11 Temmuz Salı günü kendinize özgü tasarımlar yapabilir ve yaratıcılığınızı ortaya koyabilirsiniz.

Yükselen Akrep ve Akrep Burcu:

Oğlak burcunda dolunay ile birlikte kariyerinizi ve statünüzü etkileyecek olaylar gündeminize taşınabilir. Önemli iş anlaşmalarına imza atabilirsiniz. İşiniz sebebiyle yurtdışına veya kısa seyehatlere çıkabilirsiniz. İnandığınız konuları güçlü bir biçimde savunabilir. Fakat, bunu yaparken sözleriniz ile kırıcı olabilir, yakın çevreniz ile çatışmaya girebilirsiniz.

17 Temmuz Pazartesi eşinizle-partnerinizle keyifli zaman geçirebileceğiniz bir gün olacaktır. Sürprizlere hazırlıklı olun.

Yükselen Yay ve Yay Burcu:

Üzerinize hala büyük sorumluluklar alıp risklere giriyorsunuz. Geçen bir kaç yılda eski neşenizin ve canlılığınızın tükendiğini hissediyor olabilirsiniz. Önümüzdeki dolunay süreci ile birlikte inançlarınızı da sorgulayacağınız bir döneme giriyorsunuz. Ayrıca, diğer insanlar tarafından onanma ve onaylanma beklentisi içersinde kalabilirsiniz. Yine bu süreçte maddi zorluklar yaşayabilir ve maddi olarak gelirleriniz anlamında köklü değişimler yaşayabilirsiniz.

20 Temmuz Perşembe arkadaş ortamlarında veya birebir ilişkilerinizde keyifli diyaloglar kurabilir, pek çok şey öğrenebilirsiniz.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burcu:

Başlı başına bir dönüşüm süreci içersindesiniz. Önümüzdeki dolunay ise belki de en çok sizi etkilecek gibi görünüyor. Hassas, tepkisel ve güçlü olduğunuz dönemdesiniz; yıkıcı tepkiler verebilirsiniz. Bu dönemde yeni iş girişimler veya ortak yatırımlar yapabilirsiniz. Ayrıca, miras konuları gündeminize gelebilir; ev veya toprak ile ilgili konularda kredi kullanmak isteyebilirsiniz. Sağlığınıza bu dönemde dikkat etmelisiniz; riskli faaliyetlerden kaçınmanızı öneririm. Karamsar olmamaya, yıkıcı davranmamaya özen gösterin.

9 Temmuz dolunayı etkisi ile birlikte 16 Temmuz Pazar günü olayları sonuçlara bağlayacağınız bir gün olacaktır.

Yükselen Kova ve Kova Burcu:

Şanslı bir dönemdesiniz. Arkadaş grupları arasında ve özellikle yabancılarla vakit geçiriyor olabilirsiniz. Aşk ilişkileriniz ciddi bir ilişkiye dönüşebilir ve işiniz sebebiyle daha gerçekleşmeden sonlanabilir. Bu süreçte, güçlü kişileri veya ortaklarınızı kendinizden aşağıda ya da altta kalmış görüyor olabilirsiniz. Bence, özellikle iş yerindeki ilişkilerinize dikkat etmelisiniz; arkanızdan pek çok iş çevriliyor olabilir. İş anlaşmalarınız ani şekilde feshedilebilir veya kararlaştırılmış işleriniz sonlanabilir.

10 Temmuz öğlenden sonra şansınızın arttığı zamanlar olacaktır. Şansınızı dilediğiniz yerde kullanabilirisiniz.

Yükselen Balık ve Balık Burcu:

Özellikle sağlık konusuna dikkat etmelisiniz. Rahatsızlıklar gündeminize gelebilir ve bu durum gelecek planlarınızı etkileyebilir. Yine içersinde bulunduğunuz gruplardan tamamen ayrılabilir ve yepyeni insanlarla bir arada olmak isteyebilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz bir dönemdesiniz; evinizi yeniden dekore edebilir veya evinize yeni eşyalar alabilirsiniz. Eğer varsa çocuklarınızla ilgili konular üzerine eğilebilir ve onlar üzerinden gelecek planlarınızı yenileyebilirsiniz.

20 Temmuz Perşembe evinizde hoş değişiklikler yapabilirsiniz. Ayrıca, bu tarihten itibaren sağlığınıza daha fazla özen göstermelisiniz.

 

Sağlığımızın iyi olduğu, işlerimizin düzeldiği ve karamsar tablolardan sıyrılıp huzurlu geçireceğimiz bir dolunay süreci bizimle olsun.

05.07.2017, Kocaeli, Ömer Danışman ISAR CAP

 

 

 

Leave a Reply