Oğlak Burcunda Yeniay ve Genel Etkileri 17 Ocak 2018

Oğlak Burcunda Yeniay ve Genel Etkileri

Oğlak burcunda yeniay 17 Ocak 2018 tarihinde Çarşamba sabaha karşı saat 05:17’de Mars saatinde gerçekleşiyor. 26 derece Oğlak burcunda gerçekleşecek olan Yeniay’ın Ankara’ya göre çıkartılan haritasında Yükselen-ASC Noktası 14 derece Yay burcunda, Tepe Noktası ise 3 derece Terazi burcunda yer alıyor.

Oğlak Burcunda Yeniay ve Genel Etkileri 17 Ocak 2018 | Natal Metafor

Oğlak Burcunda Yeniay ve Genel Etkileri 17 Ocak 2018 | Natal Metafor

 

Oğlak burcunda yeniay ile birlikte kış artık tamamen başlıyor ve iliklerimize kadar soğuk havayı nihayet hissetmeye başlayacağız. Saturn’ün yönettiği burçlardan biri olan Oğlak burcunda gerçekleşecek olan bu yeniayın etkilerine bakmadan önce Oğlak burcunu biraz tanımamız gerekiyor.

Oğlak burcu ışıklardan biri olan Ay’ın yönettiği Yengeç burcunun karşısında yer alır. Yengeç burcu ne kadar koruyucu, kollayıcı, besleyici ve büyütücü özelliklere sahipse, Oğlak burcu da o kadar sınırlayıcı, kısıtlayıcı, zorlayıcı, sarp koşullarda mücadele koşulları yaratan niteliklere sahiptir. Kuzey yarı küredeki sert-kara kışın başlangıcı ve ölümün habercisidir. Canlılar bu zaman diliminden itibaren kaderin pençeleri arasında yer alır ve doğanın zorlu şartları ile sınanırlar. Sınavı geçebilenler ise kendi türündeki canlılar arasında zirveye yerleşirler.

Oğlak burcunda yeniay işte bu süreci tetikliyor olacak ve yaklaşan dönemde bu güne kadar biriktirdiklerimizi ve yeteneklerimizi ortaya koymamız gerekiyor. Zirveye gözümüzü dikmeli ve hayatta kalmak için hırslı olmalıyız. Hayat bir oyun değil, ciddiyetle strateji belirlememiz gerekiyor. İşte Oğlak burcu bize bunu anlatıyor.

Genel etkiler anlamında baktığımızda Oğlak burcunda yeniay haritası ile ilgili olarak zorlayıcı koşulların olduğunu söylemek mümkün gözüküyor. Büyük bir değişim ve dönüşüm sürecinin içerisine girmiş bulunuyoruz. Sarp koşullar ve kontrol dışı faktörler hemen yanıbaşımızda. Özellikle mevcut ideolojiler, uluslarası temelli bazı konular ve finansal olaylar sebebiyle irili ufaklı krizler ve kayıplar yaşamamız mümkün gözüküyor.

Arkamızdan çevirilen işlere ve tam tersine başkalarının arkasından çevirdiğimiz işlere dikkat etmeliyiz. Evet bu süreçte pek çok gizli saklı paylaşımda bulunmak, birilerinden birşeyler saklamak durumunda kalabiliriz. Doğal olarak bizim de arkamızdan çevrilen pek çok konu olabilir. Kısaca karşılaşacağımız olaylar pek kendi planladığımız ve elimizin altındaki konular üzerinden olmayacaktır. Uranüs’ün Yeniay derecesine yaptığı kare açısı ile birlikte beklenmeyen süprizlere de hazırlıklı olmalıyız. Büyük sürprizler gündeme gelebilir.

İnançlarımız Test Ediliyor

Önümüzdeki Oğlak Burcunda Yeniay sürecinde inançlarımız ve hayat görüşlerimiz de test ediliyor olacak. Beklemediğimiz olaylara verdiğimiz tepkilerden sonra, herşey sonuca eriştiğinde ancak bunun farkına varmış olacağız.

Ülkemiz genelinde iş piyasası, maddi kaynaklar (devletin maddi imkanları, krediler, faizler, fonlar vb.), finansal konular, eğitim, sağlık ve hizmet sektörlerinde pek çok yeni uygulama ve kanun yürürlüğe girebilir. Daha önce bahsettiğim sarp yollar işte tam da bu konular üzerinden hayat buluyor olacaklar.

Yeniay ile birlikte günlük rutinlerimiz özellikle iş ilişkileri veya devlet ilişkilerimiz üzerinden etkilenecekler. Plansız programsız yaptığımız işler, akılcı olmayan hamleler bu süreçte kayıplar getirebilir.

Oğlak burcunda gerçekleşen sıradışı ve güçlü stelyum hayat şartlarımızı oldukça zorlaştıracak gibi görünüyor. Haritada yükselen Yay burcu ile yeniay bize iyimser gibi görünse de, Ay’ın büyümesi ile birlikte olayların arkaplanını tam olarak sezmeye başlayacağız.

Ek olarak, bu süreçte pek çok merdiven altı belge, gizli bilgi ve (büyük) sırlar gün yüzüne-açığa çıkabilir. Yine pek çok olay gözler önüne gelmeden hasır altı edilebilir.

Peki hiç olumlu birşeyler yaşamayacakmıyız?

Oğlak Burcunda Yeniay Olumlu Anlamda Neler Getiriyor?

İç dünyamızı genişletmek, iç sesimizi dinlemek ve derinleşmek için güzel zamanlar. Kendimizi dinlemek için bol bol zaman ayırmamızda fayda var. Olayları kontrol etmek yerine büyük resmi görmeye çalışmalıyız.

Bugüne kadar biriktirdiğimiz stress, kin, nefret ve kıskançlık gibi duygulardan kurtulabiliriz. Kendimizi bolca rahatlamaya çalışmalı, detoks ve enerji çalışmaları yaparak toksinlerden/negatif enerjilerden kurtulmak için çaba harcamalıyız. Kendimizi ve enerjimizi yenilemek için bu süreci bir fırsat olarak değerlendirebiliriz.

Öte yandan, üzerimizde elektrik biriktirebilecek giysilerden uzak durmalı, bol bol toprağa basmalı ve gereksiz düşüncelerden zihnimizi arındırmalıyız.

Tüm bunların yanında, iş-kariyer konularında uzun süreli yeni başlangıçlar yapmamız veya yeni iş fırsatları yakalamamız mümkün gözüküyor. Ayrıca, gelir kaynaklarımızda değişimler sözkonusu olabilir. Beklenmedik yerlerden para-miras gibi gelirler elde etmemiz mümkün gözüküyor.

Son olarak ise sıkı çalışarak yeteneklerimizi fazlasıyla güçlendirebileceğimiz bir sürecin içindeyiz. Yani, neyi başarmak istiyorsanız Oğlak yeniayı ile birlikte ulaşmak istediğiniz şeye odaklanın ve sıkı sıkı çalışmaya başlayın. Bunun sonucunda hedeflerinize ulaşmanız oldukça mümkün gözüküyor.

Peki Ülkemiz Üzerine Etkileri ?

Oğlak burcunda yeniay ülkemizin 7.evinde gerçekleşiyor. Merkür’ün de DSC üzerinde olması ile ülkemizin bu süreçte ciddi anlaşmalara imzalar atacağını ve uzun süreli ortaklıklar kuracağını ifade edebilirim. Bunun yanında, tam tersine sınır komşularımız ve müttefiklerimiz ile karşıtlıklar, düşmanlıklar ve çatışmalar yaşamamıza sebep olabilir.

Zaten Saturn’ün Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte müttekiflerimiz ve ortaklıklarımız üzerinden uzun bir süre test ediliyor olacağız.

Oğlak Burcunda Yeniay ve Türkiye 17 Ocak 2018 | Natal Metafor

Oğlak Burcunda Yeniay ve Türkiye 17 Ocak 2018 | Natal Metafor

Ülkemiz karşılaştığı olaylar karşısında, sürekli sert tepkiler vermek ve dışarıya karşı ciddi kararlar almak durumunda kalabilir. Mars’ın Jupiter’i tetiklemesi ve Yay burcunun yükselmesiyle topraklarımızı korumak, belki de genişletmek amacıyla askeri harekatlarını kısa zamanda gerçekleştirebilir. Gündemimize konu olan Afrin operasyonunun hemen yeniayın ardından başlayabileceğini öngörüyorum. (Belki de sabah karşı veya hilal fazında gerçekleşebilir.)

Fakat asıl vurucu ve daha önemli etken, transit Uranüs’ün natal Merkür-Saturn birleşimine karşıtlığı olacaktır. Bu durum uluslararası alanda alacağımız aksiyon ve tavırlar neticesinde yurtdışından ani ve belkenmedik tepkilere-ataklara maruz kalabileceğimizi gösteriyor. Özellikle Afrika kıtası ülkeleri, Ingiltere/ABD üzerinden beklenmedik ve herşeyi etkileyecek sürpriz bir tepki ile karşı karşı kalmamız oldukça mümkün gözüküyor.

Umarım atılan adımlar ülkemiz açısından faydalı ve zarara uğramayacağımız şekilde sonuçlanır.

Güzel gelirler elde ettiğimiz, yeteneklerimizi geliştirdiğimiz, ummadığımız yerden sürpriz kazançlar elde ettiğimiz, sağlıklı ve huzur dolu bir yeniay süreci bizimle olsun.

16.01.2018
Ömer Danışman,
ISAR CAP Astrologer
Dip.GB, Master Class Seviyesi
Johannes Kepler Enstitüsü, Enerji Astrolojisi Eğitmen Seviyesi

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.