Terazi Burcunda Yeniay ve Genel Etkileri 19 Ekim 2017

Terazi Burcunda Yeniay ve Genel Etkileri

Terazi burcunda yeniay 19 Ekim 2017 tarihinde Perşembe gecesi saat 22:11’de Mars saatinde gerçekleşiyor. Terazi burcu 26 derecede gerçekleşecek bu Yeniay’ın Ankara’ya göre çıkartılan haritasının Yükselen-ASC Noktası 9 derece Yengeç burcunda, Tepe Noktası ise 18 derece Balık burcunda yer alıyor.

Terazi Burcunda Yeniay ve Burç Yorumları 19 Ekim 2017 | Natal Metafor

Terazi Burcunda Yeniay ve Burç Yorumları 19 Ekim 2017 | Natal Metafor

Astroloji haritasında da görüleceği üzere oldukça sıradışı bir yeniay bizleri bekliyor. Hava ve Su elementlerinin diğer elementlere göre daha yoğun olduğu bu yeniayda özetlemek gerekirse beklenmeyeni beklemeye, hiç planlanmayan olayların ortaya çıkışına, şaşırtıcı olaylara ve sürprizlere hazırlıklı olmamız gerekiyor.

Öncelikle, yeniay ile birlikte ev ve aile yaşantımınızda, aile içi diyaloglarımızda, anne-bana, eş veya akraba ile ilişkilerimizde yepyeni başlangıçların ve sıradışı değişimlerin olacağını söyleyebiliriz. Evlerimizde tasarım değişikliklerine ve yeniliklere gidebiliriz. Yepyeni mobilyalar veya yeni, sıradışı ev eşyaları alabiliriz. Ani bir kararla evi taşıyabilir, lokasyon değiştirebilir, hızlıca evlilik veya ayrılık gibi ani kararlar almaya yatkın davranışlar sergileyebiliriz.

Aile bireyleriyle bambaşka, farkı bir boyutta, şaşırtıcı diyaloglar kurabiliriz. Çocuklarımız ile ilgili yeni başlangıçlara veya beklenmedik olaylara şahit olabiliriz. Genel olarak akrabalarımız, anne-babalarımız veya atalarımız ile ilgili olaylar gündemimize gelebilir.

Ayrıca genel yaşam alanlarımız, evlerimiz, mahallemiz, devlete ve vatana ait konular üzerinden hiç de beklenmeyen yepyeni başlangıçlar yapılabilir. Temel anlamda tüm bu olayaların çıkış noktası aile, ev ile ilgili konular, ev hayatımız-evlilik, aile içi ilişkiler, akrabalarımız, baba veya atalarımız ile ilgili olacaktır.

Duygusal yoğunluğumuz yükseliyor..

İkinci olarak ise Terazi burcunda yeniay ile birlikte oldukça hassas, etki altında kalmaya yatkın, duygusal açıdan güçlü tepkiler vermeye yatkın bir döneme giriyoruz. Duygularımızı yoğun bir şekilde yaşayıp güçlü bir şekilde ifade etme ihtiyacı içerisinde olacağız.

Jupiter ve Merkür’ün Akrep burcuna geçmesinin hemen ardından gerçekleşecek yeniay, aslında bu iki gezegenin ortak etkilerinin genel anlamda tüm ayın sürecine yayılmasına sebep oluyor. Yani gizli konular, sırlar, gizli bilgi ve belgeler, gizli diyaloglar büyük ölçüde gündemimize gelebilir. Yeni sırlar öğrenenebiliriz mesela… Ayrıca, miras konuları, çocuklarla ilgili can sıkıcı olaylar, cinsellik ve cinsel suçlar, sıradışı evlilikler-ayrılıklar, gizli ilişkilerle ilgili haberler alabiliriz.

Aslında çok genel anlamda hayallerimizi gerçekleştirmek için tutku ile harekete geçebiliriz bu yeniay sürecinde, hedeflerimize ulaşabilmek için kimi zaman yakıcı veya yıkıcı olabilir, amaçlarımıza ulaşmak için manipulatif, ketum, kıskanç veya kaprisli davranabiliriz.

Pozitif anlamda baktığımızda ise ikili ilişkileri güçlendirebileceğimiz, aşk dolu, tutkulu ve dört duvar arasında unutulmaz anlar yaşayabileceğimiz bir yeniay süreci bizleri bekliyor olacak. Şiirler yazabilir, resimler yapabilir ve kendimizi daha sanatsal yollar ile ifade edebiliriz. Daha çekici ve karizmatik davranabilir, aşk hayatımız üzerine biraz fazla yoğunlaşıp beklentimiz ve isteğimiz ölçüsünde daha fazla zenginleştirebiliriz.

Ayrıca, bu süreçte daha fazla mesaj içerikli rüyalar görmeye başlayabilir, hislerimizin güçlendiğini farkedebiliriz.

Bununla birlikte hamilelikler ve doğum olayları ile ilgili artışlar gündeme gelebilir. Ek olarak, ani evlilik-ayrılık ve ölüm haberleri almamız yine olası gözüküyor.

Ülkemiz Üzerinden Etkiler

Yeniay’ın dispozitörü ve kısmi yöneticisi Venüs olduğundan genel bir ifade ile barışı ve huzuru sağlamak için harete geçebileceğimizi, yeni başlangıçlar yapabileceğimiz söyleyebilirim. Ülke çapında veya bireysel olarak güvenlik konusunda oldukça hassas davranabiliriz. Savunmaya yönelik tepkiler vermemiz, tedbirleri artırmamız bu süreçte olası gözüküyor.

Bunun yanında, ülkemiz genelinde evlilik-aile ile konular üzerinden yeni düzenlemeler gündeme gelebilir. Gayrimenkul, toprak veya ev fiyatları ile ilgili yeni kurallar-kanunlar çıkartılabilir.

Ayrıca, Saturn’ün 6.evden Uranüs’e üçgeni, ay düğümleri ile ilişkisi ile birlikte Mars ve Merkür’ün yerleşimi, cesaret(Mars) noktasının MC üzerinde bulunması Türk ordusunun bu dönemde oldukça aktif bir şekilde hareket edebileceğini gösteriyor. Türkiye’nin bu yeniayda 1.evinin yükselmesi, MC, Jupiter ve Merkür’ün konumu ile birlikte uluslararası arena ve sınır komşularımız üzerinden kendisini güçlü bir şekilde ortaya koymak isteyebileceğini ayrıca ifade edebiliriz.

Diplomasi ilişkileri veya askeri harekatlar ile Türkiye ve dünya gündeminde sıradışı olaylar yaşanabilir, bazı irili-ufaklı başarılar elde edilebilir.

Bireysel olarak iş anlaşmaları ve sözleşmelere bu süreçte özellikle dikkat etmeliyiz. Mali sorumluluklara ve önemli belgelere imza atarken iki kere kontrol etmemiz de faydalı olabilir. Hesaplanmayan bazı konular maddi zararlara ve yüklü harcamalara yol açabilir.

Burçlar Üzerine Yorumlar

Yeniay ile birlikte özellikle Yükselen’i veya Güneş burcu Yengeç, Terazi, Oğlak ve Koç burçlarında olanlar yepyeni başlangıçlara şahit olabilirler. Yeniay sürecinde şaşırtıcı olaylara özellikle hazırlıklı olmalılar.

Akrep ve Kova buçları yurtdışı, inançlar, yüksek öğrenim gibi konular üzerinden yeni başlangıçlar yapabilirler. Aslan ve Boğa burçları ise yeni sözleşmelere imza atabilir, yeni iş veya proje girişimlerinde bulunabilirler.

İkizler ve Balık burçları maddi konular ve çocukları üzerinden yeni gelişmeler yaşayabilirler. Bekarlar ise yeteneklerini güçlü bir şekilde ortaya koyma fırsatı elde edecekler. Son olarak, Başak ve Yay burçları da benzer şekilde maddi konular üzerinden şaşırtıcı gelişmeler yaşayabilirler. Krediler ve miras konuları gündeme gelebilir.

Terazi burcunda yeniay ile birlikte ailesel ilişkilerimizi güçlendirebildiğimiz, duygularımızı özgürce ifade edebileceğimiz, tutkulu ve pozitif anlamda unutulmaz bir yeniay süreci bizimle olsun.

18.10.2017, Istanbul

Ömer Danışman, Isar CAP Astrolog

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.