Yengeç Burcunda Dolunay ve Genel Etkileri 2 Ocak 2018

Yengeç Burcunda Dolunay, Değişimin Gölgesinde

Yengeç burcunda dolunay 2 Ocak 2018 tarihinde, Salı günü sabaha karşı saat 05:24’de-Ay saatinde ve 11 derece Yengeç burcunda gerçekleşiyor. Dolunay haritasının Yükselen-ASC noktası Ankara’ya göre 03 derece Yay burcunda bulunuyor, Tepe noktası ise 19 derece Başak burcunda yer alıyor.

Yengeç Burcunda Dolunay ve Genel Etkileri 2 Ocak 2018 | Natal Metafor

Yengeç Burcunda Dolunay ve Genel Etkileri 2 Ocak 2018 | Natal Metafor

Yeni yılın ilk günleri ile beraber Yengeç burcunda süper dolunay gerçekleşiyor. Ay’ın Dünya’ya en yakın olduğu zamanlarda gerçekleşen bu dolunay aynı zamanda (Ay’ın yeryüzünden daha büyük ve parlak görünmesinden dolayı) ‘Kurt Dolunayı‘ olarak isimlendiriliyor. Oluşan bu müthiş görüntünün yanında, hafta başlangıcı ile birlikte farkındalık, iştiraklar ve arada kalma durumları gündemimize taşınıyor olacak, bu süreçte önemli kararlar almamız gerekebilir.

8.evde gerçekleşen bu dolunay duygusal hayatımızda güçlü değişimlere işaret ediyor. İkili ilişkiler, ev-aile ile ilgili olaylar ve halk ile ilgili konularda irili ufaklı krizler kapımızda duruyor olacak. Bazı köklü-ünlü kimselerin ölümleri, cinnet ve cinayet haberleri gündemimize daha fazla taşınabilir. Yılın ilk günlerinden itibaren hayatımızdaki değişim ve dönüşüm rüzgarını etkili bir şekilde hissediyor olacağız.

Pek çok ikili ilişki ve ortaklık bu süreçte sınava tabi tutuluyor olacak; ilişkilerde ayrılıklar ve sonlanmalar yaşanabilir. Özellikle kadınlarımız bu dolunaydan çok daha fazla etkilenecekler. Bu dönemde duygularımıza daha fazla hakim olmamız gerekiyor. Tamamen duygusal olarak verilebilecek kararlar bizi sıkıntıya sokabilir. Mantığımızı ön plana çıkarmak daha yararlı olabilir.

Finansal açıdan dalgalanmalar ise öncelikli gündem maddeleri arasında olacaktır. Ay’a açı yapan ve büyük üçgen oluşturan; Mars-Jupiter-Neptün etkisi ile birlikte bir çok ailenin bütçe durumu etkilenebilir. Beklemediğiniz harcamalar, krediler, bankalar, faiz borçları, yatırım araçları vb konular üzerinden extra ödemeler çıkabilir ve hayatlarımızı etkileyebilir. Ödemelerinizi takip etmenizi ve ertelememenizi öneririm.

Yengeç burcunda dolunay ile birlikte Yay burcu yükseliyor olacak ve yöneticisi Jupiter 12.ev’de Akrep burcunda bulunuyor. Bu durumda uluslararası konular üzerinden değişimlerin gündemimize taşınacağını söyleyebiliriz. Finansal açıdan yaşanan global bir rüzgar tüm ülkeleri ve halkımızı güçlü bir şekilde etkileyebilir. Peki ülkemiz açısından etkiler nasıl olacak?

Türkiye Üzerinde Dolunay’ın Etkileri

Yaşayacağımız bu dolunay Türkiye açısından da oldukça önemli sonuçlara işaret ediyor. Türkiye’nin 1-7 aksında meydana gelecek olan dolunay tam olarak ülkemizin natal Pluton’un üzerinde gerçekleşiyor. Yani büyük değişim kapımızdan girmeye hazırlanıyor.

Yengeç Burcunda Dolunay ve Türkiye 2 Ocak 2018 | Natal Metafor

Yengeç Burcunda Dolunay ve Türkiye 2 Ocak 2018 | Natal Metafor

Bu durum Türkiye’nin global kimliği açısından önemli bir değişimin başlangıcına işaret ediyor. Türkiye kabuğunu açık bir biçinde değiştiriyor. Bu değişimin Saturn’ün ülkemizin 7. evinden geçmesi ve Jupiter’in de natal Venüs üzerinde bulunması ile birlikte Türkiye’nin kurduğu ortaklıklar aracılığı ile gerçekleşeceğini söyleyebilirim.

Önemli bir kavşak ayırımında olan ülkemiz, seçtiği müttefikler ve ortaklıklar aracılığı ile birlikte önemli sorumlulukların da altına girecek gibi görünüyor. Mevcut müttefiklerini bırakabilir ve uzun vadeli yeni ortaklıklara imza atabilir. Ordumuz ise bu süreçte yine aktif bir şekilde sahada, devrede olacaktır. Öte yandan, ülkemiz genelinde para ile ilgili konular ve para giriş-çıkış hacmi önemli ölçüde etkilenecektir.

Arkadaşlarım, dolunay sürecinde hava elementinin eksik olması, şans noktasının ikizler burcunda bulunması ve Merkür’ün Yay burcunda birinci evde durması sebebiyle özellikle iletişime ve diyaloğa daha fazla önem vermemiz gerektiğini söyleyebilirim. Birebir ilişkilerimizde ve önemli kararlar alırken duygusal yaklaşımlarımızın veya ideolojik görüşlerimizin ötesinde mantıksal davranarak, hesap ederek, diyaloglara ve olaylara daha objektif yaklaşarak sonuca ulaşmamız bizim için daha yararlı olabilir.

Yaptığımız yatırımlarla birlikte önemli fırsatlar ve kazançlar yakalayacağımız, duygusal değişimlerimizin ve kararlarımızın uzun vadede bizi pozitif yönde geliştirdiği güzel bir dolunay süreci bizimle olsun. Yengeç dolunayının şanş getirmesi dileği ile…

01.01.2018, Istanbul

Ömer Danışman, ISAR CAP

Dip.S.Wisdom of Sky, Master Class Seviyesi

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.